کد خبر: ۶۱۱۱۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴

پس از سال‌ها بحث و جدل، در نهایت قانون ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی جمهوری چک اجرا شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از نیویورک تایمز، روز چهارشنبه، قانون ممنوعیت استعمال دخانیات در کافه‌ها و رستوران‌های جمهوری چک به مرحله اجرا رسید.

این ممنوعیت که در رستوران‌ها و کافه‌ها و همچنین دیگر اماکن عمومی مانند سینما‌‌ها، سالن‌های تئاتر و استادیوم‌های ورزشی اجرا خواهد شد، پس از سال‌ها بحث و جدل سرانجام به تصویب پارلمان این کشور رسید و به دست "میلوش زمان" – رئیس جمهور جمهوری چک که خود مصرف سیگار بالایی دارد – به امضا رسید.

بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی، جمهوری چک تاکنون درباره قوانین استعمال دخانیات در این کشور به طور جدی عمل نکرده بود. به عنوان مثال، ممنوعیت استعمال دخانیات بستگی به نظر صاحب رستوران‌ها داشت.

بر اساس آمار منتشر شده از جانب اتحادیه اروپا، 17 کشور اروپایی قوانین مربوط به استعمال دخانیات را به اجرا گذاشته اند. با این‌حال، برخی از کشورهای اروپایی مانند اتریش، پرتغال، رومانی و همچنین صربستان – که عضو اتحادیه اروپا نیست – تنها ممنوعیت‌هایی جزئی درباره کشیدن سیگار در اماکن سرپوشیده اعمال کرده اند.

دیگر کشورهای اروپایی مانند یونان – که در آن ممنوعیت‌های رسمی درباره استفاده از دخانیات حتی به دست مقامات دولتی نقض می‌شود – در نظارت بر اجرای این قوانین با مشکلاتی روبرو هستند.

از روز گذشته (چهارشنبه) که روز جهانی بدون دخانیات بود، نقض قانون استعمال دخانیات در اماکن عمومی در جمهوری چک می‌تواند جریمه‌ای تا مبلغ 5000 کرونا – معادل 190 دلار – به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی