کد خبر: ۶۱۲۱۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶

مقامات بوسنی و هرزگوین با حضور در مراسم افطار سفارت ایران در سارایوو حوادث تروریستی اخیر در تهران را محکوم کرده و شهادت جمعی از هموطنان ایرانی را تسلیت گفتند.

مقامات بوسنی حوادث تروریستی روز چهارشنبه در تهران را محکوم کردند
به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مقامات بوسنی و هرزگوین با حضور در مراسم افطار سفارت ایران در سارایوو حوادث تروریستی اخیر در تهران را محکوم کرده و شهادت جمعی از هموطنان ایرانی را تسلیت گفتند.

مراسم افطار سفارت جمهوری اسلامی ایران در سارایوو با حضور جمعی از مقامات بوسنی و هرزگوین برگزار شد.

باقر عزت بگوویچ عضو مسلمان شورای ریاست جمهوری و رهبر حزب اقدام دموکراتیک، شفیق جعفروویچ رئیس مجلس نمایندگان، صفت سوفتیچ رئیس مجلس اقوام، عادل عثمانوویچ وزیر امور مدنی، رامیز سالکیچ معاون رئیس جمهور صربسکا، ادین موشیچ رئیس پارلمان فدراسیون، حسن چنگیچ رئیس پارلمان جامعه اسلامی و شمس الدین ددیچ وزیر کشاورزی فدراسیون بوسنی و هرزگوین ضمن حضور در مراسم افطار سفارت جمهوری اسلامی ایران در سارایوو حوادث تروریستی اخیر در تهران را محکوم و شهادت تعدادی از هموطنان بیگناه را به سفیر کشورمان تسلیت گفتند.

رئیس حزب برای بوسنی، معاون بین‌الملل جامعه اسلامی، مسئولان انجمن مادران سربرنیتسا و قربانیان جنگ، انجمن حمایت از فلسطین، انجمن دوستی ایران و بوسنی، مسئولان و نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، جمعی از روسا و اساتید دانشگاهی نیز از دیگر حاضران در این مراسم بودند که مراتب همبستگی خویش را با دولت و ملت ایران ابراز کردند.

سفرا و دیپلمات‌های کشورهای ترکیه، پاکستان، اندونزی، فلسطین، آذربایجان، کویت، قطر و مدیرکل تشریفات وزارت خارجه بوسنی و جمعی از شخصیت‌های سیاسی و پارلمانی و رسانه‌ای از دیگر حاضران در این مراسم بودند، که ضمن همدردی با خانواده‌های قربانیان، این اقدام تروریستی را محکوم و بر لزوم برخورد با ریشه‌های آن تاکید داشتند. 

محمود حیدری سفیر کشورمان در سخنانی ضمن قدردانی از اعلام همبستگی مقامات و شخصیت‌های عالیرتبه بوسنیایی بر اراده قاطع دولت و ملت ایران برای مقابله با تروریسم تاکید کرد و افزود: اقتدار دولت و وحدت ملت ایران هرگز اجازه نخواهد داد که قدرت‌های تروریست پرور به اهداف شوم خود دست یابند. 

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر