کد خبر: ۶۱۵۱۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۲
یس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری گفت: امروزه با توجه به پیشرفت لحظه به لحظه فناوری اطلاعات و ارتباطات شاهد انتقال جرایم از فضای فیزیکی به فضای سایبری هستیم. با گسترش کاربری رایانه و توسعه شبکه اینترنت و به دنبال آن افزایش جرایم رایانه‌ای و سایبری، باید تدابیر لازم جهت پیشگیری از وقوع جرم در این زمینه اتخاذ شود‌ و انجام اين امر جزء با آگاه سازي مردم امکان پذير نخواهد بود.

تعامل پلیس و قوه قضاییه در راستای پیشگیری از وقوع جرم یک ضرورت استبه گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ مرتضی عسگری در جلسه تعاملی با مسئولین قوه قضایه استان اظهار کرد: پیشرفت فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی و به تبع آن استقبال و استفاده افراد از امکانات و ویژگی‌های فضای مجازی، با وجود فرصت‌ها و کارکردهای فوق‌العاده در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، آسیب‌ها و مشکلاتی را نیز با خود همراه داشته است. از جمله این مشکلات می توان به گسترش جرایم رایانه‌ای و اینترنتی و سوء‌استفاده مجرمان از این فضا برای جرم و بزهکاری، اشاره کرد.

وی با اشاره به بحران هویتی و جعل در فضای مجازی گفت: ارائه هویت جعلی،راه اندازی وبلاگ‌ها و یا سایت‌های جعلی توسط مجرمان و کلاهبرداران سایبری، باعث شده تا آسان تر قربانیان خود را به دام بیندازند.

این مقام انتظامی پس از بررسی عوامل وقوع جرم به راهکارهای عملی پيشگيری از وقوع آن پرداخت و تصریح کرد: حفظ امنیت در فضای مجازی در گرو افزایش آگاهی‌ها و سواد رسانه‌ای و اینترنتی شهروندان می‌باشد، بنابراین آموزش در پیشگیری از وقوع جرم موثر است.

در ادامه رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری به بررسی میزان تاثیرگذاری شیوه‌های گوناگون آموزش همگانی در پیشگیری از وقوع جرم پرداخت و توضیح داد: آموزش می‌تواند از طریق تعامل با رسانه‌هاي گروهي به خصوص تلويزيون و همچنین تعامل با نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی چهره به چهره به خصوص مدارس صورت می‌گیرد که نقش بسيار مهمي در بسترسازي افکار شهروندان و تامين امنيت عمومي و پيشگيري از وقوع جرم دارد.


سرهنگ عسگری با توجه به این نکته که يکي از وظايف اصلي قوه قضائيه و پليس پيشگيري از وقوع جرم است ، همکاری قوه قضاییه را با این پلیس در راستای پیشگیری و حتی کشف جرایم ضروری دانست.

همچنین وی با تأکید بر این موضوع "پیشگیری بهتر از درمان است" ،آمادگی این پلیس را در راستای آموزش جهت تامین امنیت شهروندان بیش از پیش اعلام نمودند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر