کد خبر: ۶۱۵۱۲۵۸
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
اردبیل؛

۴۵۲۷ نفر در دومین مرحله آزمون‌های سنجش مهارت استان اردبیل شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، محمد پورقلی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل در بازدید از مرکز آموزشی و عمرانی شهرستان کوثر اظهار داشت:  در روزهای هشتم و نهم تیر ماه بیش از چهار هزار و 527 نفر در دومین مرحله آزمون‌های هماهنگ و آنلاین سنجش مهارت استان اردبیل در بخش‌های صنعت ساختمان، صنایع دستی و فرش و نیز کارآموزان آموزشگاه‌های آزاد شرکت کردند.

وی افزود: ارتقای سطح مهارتی کارآموزان و کمک به برطرف شدن معضل بیکاری مهم‌ترین هدفی است که هم‌اکنون به دنبال آن هستیم و برای تحقق این مهم از هیچ تلاشی دریغ نمی‌شود تا بتوانیم از این طریق شاهد توسعه و رشد استان و برطرف شدن مطالبات و خواسته‌های مردم باشیم.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: بزرگ‌ترین سرمایه هر کشور منابع انسانی آن است که باید این مولفه بیش از گذشته تقویت شود و انتظار ما از مسئولان و دست‌اندرکاران مربوطه این است که در این زمینه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

پورقلی بیان کرد: به طور حتم نیروی انسانی دارای مهارت و تخصص بیشتری باشند راندمان و بهره‌وری آنان در تولید و خدمات بالا می‌رود و از هدر رفتن منابع و سرمایه جلوگیری می‌شود که این روش یکی از راهکارهای کاهش بیکاری در کشور است و نیاز است برای حل این مشکل تصمیمات اساسی اتخاذ شود.

وی تصریح کرد: سوق دادن به سمت آی.تی و آی.سی.تی نیز در عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوعی است که می‌تواند در ارتباط با ایجاد فضاهای کسب و کار و فرصت‌های شغلی مناسب بسیار موثر و تاثیرگذار باشد و ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون شود.

 

انتهای پیام/ع

شرکت در آزمون سنجش مهارت

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل