سخنرانان اجاره‌ای برای تماشاگران اجاره‌ای؛ شرکت‌کنندگان در نشست منافقین چقدر پول گرفتند؟ + عکس

منافقین در نشست امسال کمی باهوش‌تر عمل کردند و به جای افراد رنگین پوست که هر سال به وفور در نشست یافت می‌شدند، به افرادی با چهره‌هایی از شرق و غرب آسیا و تبعه‌های افغانستان و پاکستان روی آوردند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، گروهک منافقین امسال نیز مشابه سال‌های گذشته نشستی را در پاریس برگزار کرد. نشستی که میلیون‌ها دلار در آن هزینه می‌شود تا تنها این ذهنیت را به مخاطبین منتقل کند که «ما هستیم»، اما اگر به چهره اعضای این سازمان در این‌گونه نشست‌ها با دقت نگاه کنیم،‌ متوجه زوال و پیری این سازمان تروریست‌پرور می‌شویم.

باید به این نکته نیز اشاره کرد که دقیقاً همانطور که خود منافقین نیز می‌دانند، برآورد سرویس‌های اطلاعاتی حامی منافقین قطعاً از جایگاه این گروهک در میان مردم ایران خبر می‌دهد و طرح مسائلی همچون آلترناتیو نظام ایران و براندازی و ... هم دقیقاً در همان مرحله تبلیغات بیشتر کاربرد ندارد، اما بالاخره این گروه با همه عوامل، ظرفیت‌ها و امکاناتش بخشی از اپوزیسیون جمهوری اسلامی است و کشورهای دشمن نیز ولو به امید قدری مزاحمت برای ایران، مجبور به تقویت گروه‌هایی نظیر منافقین هستند.

هرچند برای منافقین و نشست آنها در پاریس نمی‌توان عمق چندانی قائل بود و شعاع این حرکت را اگر بیشتر از همان سالن اجاره‌ای ویلپنت و چند ساعت تبلیغات رسانه‌ای قبل و بعد از آن درنظر بگیریم هم زیاده‌روی کرده‌ایم، اما بررسی این نشست می‌تواند توضیحی برای زرق و برق این شوی تبلیغاتی باشد.

سخنرانان بازنشسته و اجاره‌ای

نگاهی به دیگر حرکت‌های رسانه‌ای و حامیان این گروهک نشان می‌دهد اساساً همه شرکت‌کنندگان در تجمعات این گروه حتی اگر سیاستمدار با سابقه و شناخته شده باشند، همگی در یک نقطه مشترکند که نه تنها اکنون از دنیای سیاست و قدرت بازنشسته شده‌اند، بلکه تقریباً دیگر امیدی برای بازگشت به عرصه قدرت ندارند که دست به چنین معامله‌ای با منافقین می‌زنند.

سخنرانان اجاره‌ای برای تماشاگران اجاره‌ای؛ شرکت‌کنندگان در نشست منافقین چقدر پول گرفتند؟ +عکس

 

جان بولتون، گینگریچ، لوپز، ترکی فیصل و... همه اینها دیگر اکنون در ساختارهای قدرت کشورهای متبوع خود جایگاهی ندارند و صرفاً حضور در نشست منافقین را با انگیزه تجاری و کاسبی نگاه می‌کنند، با این تفاوت که جایگاه و سابقه هر یک از این سیاستمداران در افزایش یا کاهش مبالغ مؤثر است. نگاهی به فهرست مبالغ پرداختی منافقین که گاهی به رقم ۸۰هزار دلار برای دو دقیقه سخنرانی هم می‌رسد، مؤید این مطلب است. نکته جالب اینجاست که متون سخنرانی نیز توسط عوامل منافقین تهیه می‌شود و به عبارت دقیق‌تر اساساً سخنرانان در نشست‌های منافقین به معنای واقعی کلمه برای ساعتی رزرو می‌شوند.

رفتار رودلف جولیانی یکی از حاضرین در نشست اخیر منافقین در ویلپنت نمونه‌ای است از این مطلب که این افراد قبل از حضور در نشست‌های منافقین دیگر آینده سیاسی در ساختارهای قدرت برای خود قائل نیستند که به چنین کاسبی روی آورده‌اند. جولیانی شهردار سابق نیویورک بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ سعی داشت خود را به عنوان گزینه‌ای در کابینه ترامپ معرفی کند و برای همین منظور نیز مدتی از منافقین و فعالیت‌های تبلیغی این گروه فاصله گرفت، اما حضور او در جلسه روز گذشته نشان می‌دهد که دیگر امیدی برای بازگشت به قدرت ندارند و به همین منظور به کاسبی قبلی بازگشته است!

 

جمعیت اجاره‌ای از سیاهان آمریکایی تا دانشجوی قرقیزستانی

تصاویر و اطلاعات این گردهمایی ها نشان می دهد افرادی با جمعیت قابل توجه و تابعیت غیر ایرانی به عنوان هوادار منافقین در این همایش ها شرکت می کنند که از اهداف این برنامه ها بی اطلاع اند. گفته می شود این افراد کسانی هستند که به‌خاطر مشکلات بیکاری و فقر به اجاره این فرقه درمی‌آیند تا بتوانند به گذران زندگی بپردازند بر همین اساس آواره‌ها، متقاضیان پناهندگی از کشورهای آفریقایی و کولی‌ها به «ویلپنت» آورده می‌شوند تا صندلی‌های خالی مراسم را پر کنند.

«آسوشیتد پرس» چندی پیش طی گزارشی نوشت: «غالب حاضران در گردهمایی منافقین در برلین، با سازماندهی این گروه از مدارس لهستان و جمهوری چک به برلین آورده شده بودند تا صندلی های سالن محل برگزاری گردهمایی پر شود.» بر اساس این گزارش برخی از شرکت کنندگان در این گردهمایی نیز به خبرنگار آسوشیتد پرس گفتند که با وعده سفر به برلین و اقامت در هتل به این گردهمایی آمده اند. همچنین فیلمهایی که از این گردهمایی ها منتشر می شود نشان می دهند که افراد غیر ایرانی دارای جمعیتی قابل توجه به نسبت شرکت کنندگان ایرانی اند.

سخنرانان اجاره‌ای برای تماشاگران اجاره‌ای؛ شرکت‌کنندگان در نشست منافقین چقدر پول گرفتند؟ +عکس

 

خبرگزاری ها پیش از این فیلمی را منتشر کرده اند که نشان می دهد اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان، ملیتی غیر ایرانی داشته و همانگونه که جدا شده‌های این فرقه می‌گویند، گدایانی هستند که از برخی کشورهای آفریقایی، آسیایی و برخی کشورهای اروپایی جمع آوری شده و به وعده «چند وعده غذای گرم» و «مقداری کمک مالی» به این مراسم آمده‌اند.

حدود دو سال پیش نیز روزنامه فرانسوی لوموند گزارشی منتشر کرد که در آن با چند نفر از شرکت کنندگان در یک همایش منافقین گفتگو شده بود.

«آلینا آلیمکووا» یک دختر قرقیزستانی است که در یکی از همایش های منافقین در پاریس شرکت کرده است. این فرد هم می‌گوید که حتی یک کلمه فارسی هم نمی‌داند و چیز زیادی هم درباره مسائل مربوط به ایران نمی‌داند، اما تصمیم می‌گیرد با یک پیشنهاد خوب به پاریس سفر کند تا برای چند روز اقامت در پاریس، در یک همایش هم شرکت کند. او می گوید همه مسافرانی که با هشت دستگاه اتوبوس از پراگ همراه او به پاریس می‌روند جوان‌اند و اغلب دانشجو و همه از طریق اینترنت به گفته او به نوعی استخدام شده‌اند. چنان که این دختر دانشجوی اهل قرقیزستان می‌گوید هیچ کس به درستی از هدف این سفر اطلاعی نداشته است.

البته منافقین در نشست امسال کمی گزیده‌تر و باهوش‌تر عمل کردند و به جای افراد رنگین پوست که هر سال به وفور در نشست یافت می‌شدند، به افرادی با چهره‌هایی از شرق آسیا، عرب‌های غرب آسیا و تبعه‌های افغانستان و پاکستان روی آروند تا چهره‌ای عادی‌تر برای نشست خود ایجاد کنند!

سخنرانان اجاره‌ای برای تماشاگران اجاره‌ای؛ شرکت‌کنندگان در نشست منافقین چقدر پول گرفتند؟ +عکس

 

ارقامی که تاکنون از این جلسه منتشر شده از این حکایت دارد که به هر پناهنده روزانه در حدود ۳۰ تا ۵۰ یورو به علاوه مواد غذایی و به هر فرد که بتواند ۲۰ تا ۳۰ نفر را برای حضور در این نشست همراه کند، مبلغی در حدود ۱۵۰۰ یورو پرداخت می‌شود.

 

وعده‌های نسیه اقتصادی فرانسه و حمایت نقد از تروریست‌ها!

بنی صدر و مسعود رجوی پس از آشوب‌افکنی بهار ۱۳۶۰ وقتی از ایران گریختند، در پاریس پناه گرفتند و به مرور فرانسه در کنار بغداد مأمن اصلی سازمان تروریستی منافقین شد. در ۱۰ -۱۵ سال اخیر هم که این سازمان در فهرست گروه‌های تروریستی در غرب ثبت شد، منافقین - غیراز یک نوبت بازداشت کوتاه و آزادی مریم رجوی - آزادانه مشغول فعالیت در فرانسه بودند.

گفتنی است در پی اعتراض وزارت خارجه به دو نشست تیر و آذر ۹۵ منافقین در پاریس، وزارت خارجه فرانسه در موضعی ریاکارانه اعلام کرده بود این سازمان «غیر دموکرات و خشن است و ما تماسی با آن‌ها نداریم» اما امسال نیازی به همین توجیه هم نمی‌بینند.

حمایت نقد پاریس از گروهک تروریستی منافقین در حالی است که این کشور همواره در اجرای تعهدات خود نسبت به ایران بسیار بد سابقه است. مردم ایران هنوز خلف وعده‌های شرکت‌هایی همچون پژو و رنو را فراموش نکرده‌اند که کالای خود را به ایرانی‌ها فروختند و از تامین قطعات یدکی این کالا خودداری کردند در حالی که این کالا هیچ ربطی به برنامه هسته‌ای ایران نداشت یا اینکه شرکت توتال پروژه‌های نفتی را نیمه کاره رها کرد و در حالی که مبالغ قابل توجه کلانی را از ایرانی‌ها دریافت کرده بود اما از اجرای تعهدات خود سر باز زدند. یا اینکه شرکت ایرباس پس از عقد قرارداد اعلام کرد تا زمانی که آمریکا اجازه ندهد امکان تحویل هواپیما به ایران را ندارد.

منبع:مشرق

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran, Islamic Republic of
دشمن منافقین
۱۰:۰۱ ۱۴ تير ۱۳۹۶
مرگ بر همه منافقین پست و بدبخت و آواره این احمق ها چه فکر کردند فکر نمیکنم هیچ کس در ایران یا هر ایرانی خارج از کشور اینها رو دوست داشته باشه و به رسمیت بشناسه منکه بشدت متنفرم از این منافقین دون صفت خاک برسر این رجویهای نادون و وطن فروش به هیچ عنوان دوستتان نداریم و اینو بدونین نه در دل ما و نه در کشور ما هیچ جایی ندارید برید گم شید احمق های نادان بی شعور مرگ بر شما
Iran, Islamic Republic of
زهرا
۰۹:۳۰ ۱۴ تير ۱۳۹۶
خاک بر سر همشون بدبختای خائن وطن فروش
یه مشت ولگرد آواره که فکر میکنن با این جلسات مسخره میتونن نظام جمهوری اسلامی رو به نفع خودشون تغییر بدن
زهی خیال باطل...
Iran, Islamic Republic of
علي
۰۹:۱۸ ۱۴ تير ۱۳۹۶
لعنت خدا بر تك تكشون . و خودشون هم ميدونم كه هيچ غلطتي نميتونم بكنن فقط سياه بازي ، مريم رجوي ملعون اين نمايش ها جاي نداره افريطه بي پدر ومادر
Iran, Islamic Republic of
حمید
۰۸:۵۲ ۱۴ تير ۱۳۹۶
این مریم خوله دیگه لباس ندار صدساله همون لباس نکبت رو میپوشه .خاک بر سرت .پیرزن خرفت .شکل میون شده
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۲۸ ۱۴ تير ۱۳۹۶
مریم رجوی هیچ فرقی با پری بلنده زمان عصر پهلوی ندارد خوب عمل کردش راکه بررسی کنی مثل مادر معاویه (حمامه )می باشد که یک پرچم سیاه مثل سران داعش فعلی روی بام خانه اش نصب بود معروف به سر دسته فاحشه ها بود که دست به هر کار کثیفی می زد ملت ایران اینها را به این نام می شناسند خدا لعنت شان کند اینطور به کشور وملت ایران با تن فروشی وغیره .....فساد بپا می کنند
Iran, Islamic Republic of
جانباز
۰۸:۱۳ ۱۴ تير ۱۳۹۶
بخاطراینکاریه قرارداد دیگه هم ببنیدید.ببینیدکجایه شرکت دست چندم فرانسوی داره ورشکست میشه بیچاره کارمنداوکارگراش بیکارمیشن کمکشون کنید!!!!آخه گناه داره فرانسه حیوونی اینهمه بماخدمت!! کرده!! خون آلوده نفرستاد که فرستاد!!توبحث هسته ای شاخ نشدکه شد!!پژو ورنوی آشغالیشو به نافمون نبست که بست!!الآن هم که یه دارسی دیگه باتوتال ننوشته که نوشته!!!
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۱۲ ۱۴ تير ۱۳۹۶
مرگ بر منافقین
Iran, Islamic Republic of
حامد
۰۰:۰۱ ۱۴ تير ۱۳۹۶
خون اون جوونهایی که شب عملیات کربلای 4 با خیانت این عوضی ها شهید شدند یه روز دامن این خائنین به وطن رو خواهد گرفت
Iran, Islamic Republic of
سارا
۲۳:۵۷ ۱۳ تير ۱۳۹۶
یعنی میشه یه روز حقارت و نابودی این خائنین به کشور رو با چشمامون ببینیم....
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۳:۰۸ ۱۳ تير ۱۳۹۶
مسعود ایدزی سقط شده
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۲:۴۰ ۱۳ تير ۱۳۹۶
این زنیکه عجوزه با این لباس آبی چرا نمی میره خاک بر سر از همه جا وامونده.!
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۰:۵۲ ۱۳ تير ۱۳۹۶
برخورد سخنگوی دولت.و وزیر خارجه مثل همیشه در برابر غرب جای تامل داره
Iran, Islamic Republic of
حمید
۲۰:۴۵ ۱۳ تير ۱۳۹۶
این سلیته لباس دیگع نداره گفتم گدان واز مردن واشغالل جمع میکنن.اه ایرانیه فلاکت افتادن
Iran, Islamic Republic of
اکبر
۱۸:۵۲ ۱۳ تير ۱۳۹۶
مسعوددربدر میگن نابودشده طفلک کثیف چقدرخواب حکومت میدید.گوربه گو شده اشغال خاله مریم هم عجوزه اونم ملکه خواست بشه چقدرخندیدیم خدا نجسها ایران تمیزمارو خواستن کثیف کنن خدا نجسشون کرد.ایدز.وبا گرفتن مردن ورفتن جهنم لعنت بروطن فروشان که اخرخیانت این میشه دمت گرم خداجون
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۷:۰۳ ۱۳ تير ۱۳۹۶
جالبه مریم رجوی ملعون بالا را می پوشونه پوشش پایین تنه را آزاد می گذاره .
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۶:۰۴ ۱۳ تير ۱۳۹۶
پس این مسعود رجوی کجاست؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۰۸ ۱۴ تير ۱۳۹۶
قعرجهنم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۵:۴۴ ۱۳ تير ۱۳۹۶
خاک تو سرتون حقارت تا کجا
France
امین
۱۴:۴۳ ۱۳ تير ۱۳۹۶
مرگ بر منافقین
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۰۸ ۱۳ تير ۱۳۹۶
همیشه سگ ترسو از دور را دور پارس میکنه البته سگ حیوان خوبیه نمیشه به اینها سگ اطلاق داد
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۰۳ ۱۳ تير ۱۳۹۶
ملخ خورها و مار خورها همایش گذاشته برای ما تصمیم میگیرنند
Iran, Islamic Republic of
مسعود
۱۳:۴۴ ۱۳ تير ۱۳۹۶
مرگ بر منافق چه داخل چه خارج
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۲:۴۰ ۱۳ تير ۱۳۹۶
قرار داد توتال جایز به دولت فرانسه برای همایش منافقین
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۲:۲۹ ۱۳ تير ۱۳۹۶
یکی برا این رجوی یه دست کت و دامن جدید بخره از اول فتنه شون تا الان آبیه تنشه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۰۸ ۱۴ تير ۱۳۹۶
آخه آبی وبنفش توی یک طیف رنگی هستند
Iran, Islamic Republic of
اکبر
۱۲:۱۲ ۱۳ تير ۱۳۹۶
بابا از خیابون پیدا کردن که به اصطلاح زیاد نشون بدن .با کیک ومشروب خرشون کردن .اصلا کی اینارو آدم حساب مینه ما نیشناسیم ونمیذاریم پاشون تو ایران برسه .وطن فروش وخودفروش بیاد برما حکومت کنه زورداره .بخدا .تو خواب ببینند .ایران آباد وتمیز داریم نجس راه نمیدیم .ولگردای خیابونان .خدارا شکر آواره شدن .گدائی افتادن .قیافه هارو نگاه کنی باید صدقه وکفاره بدی .شکل شیطان شدن .خدارو شکر ازبس هموطنای خودشونو کشتن .مرگ بر رجوی ها وکفار وضدانقلاب که خیلی کمن ودارن نابودمیشن نفسهای آخرشونه .قول میدم تمومه کارشون تو جوی آب لجن میمیرن
Iran, Islamic Republic of
حسین
۱۲:۰۹ ۱۳ تير ۱۳۹۶
مرگ بر جنایتکارا
Iran, Islamic Republic of
سید محمد مصطفوی
۱۱:۴۷ ۱۳ تير ۱۳۹۶
اینان مانند خرهایی هستند درداخل گل. ببین دیگه چقد بدبخت شدن این که گداگشنه های زامبی رو از آفریقا میارن خخخخخخخخخ
خواهررجوی خخ خیلی زود شماهم مثل برادر رجوی خخ ایدز می گیری می ری جهنم . مگه تومنافقینم جهاد نکاه هستش رجبی گور به گور شده ایدز گرفته . بدبختا سادیسم دارن خخخخخخخخخ.
Iran, Islamic Republic of
نا شناس
۰۹:۵۹ ۱۳ تير ۱۳۹۶
این قحطی زدها کجا بوده اجاره کرده اند
Iran, Islamic Republic of
شهروند
۰۹:۲۲ ۱۳ تير ۱۳۹۶
تقصير دولت و روساي صدر صنعت خودمونه که فرانسه اينهمه شاخ شده.
بجاي اينکه برن با پژو و رنو قرارداد ببندن چرا نميرن با کارخونه هاي تاپ و با کيفيت کره اي و ژاپني قرارداد ببندن؟چرا نميرن با کشوراي ديگه قرارداد ببندن؟ميدونين چرا؟چون سود و منفعت خاصي توي قرارداد با فرانسه هست که براشون بهتره وگرنه فکر مردم نيستن.يه ماشين کره اي هم قيمتش ارزنده تر از مثلا رنو فول آپشن هست هم کيفيتش از پژو بهتر.ديگه همه ديدن و شنيدن و تجربه دارن نيازي به باز کردن مساله نيست.همينکه رنو و پژو و توتال از ايران جمع بشه خود فرانسه ميفته به دست و پاي ايرن.ولي حيف که سودش براي خيلي ها خيلي زياده و فقط به فکر منافع خودشونن.همين ايرانخودرو خط پژو رو جمع کنه بجاش مثلا کيا ريوي جديد يا سراتو يا ميتشوبيشي ژاپن راه بندازه هم پيشرفت کرده هم تودهني به فرانسه زده هم اينکه جون مردم ديگه تو خطر نيست.ما که دارن باهامون دولاپهنا حساب ميکنن ماشين هارو تو اين مملکت خب لااقل بهترشو سوار شيم پولمونم نره تو جيب فرانسويا که خرج منافق و اين مريم و مسعود ملعون کنن.لطفا يکم غيرت...
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۹:۲۰ ۱۳ تير ۱۳۹۶
احسنت زد تو خال
Iran, Islamic Republic of
قاسم
۰۹:۰۸ ۱۳ تير ۱۳۹۶
خدا هموشونو لعنت کنه.هرکس میخواد باشه.چه اونی که از بیرون کشور و چه اونی که در داخل کشور به ملت ایران داره خیانت میکنه.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۴۶ ۱۳ تير ۱۳۹۶
قرارداد با توتال پاداش دولت به حمایتهای فرانسه از منافقین است .
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر