کد خبر: ۶۱۶۱۴۴۴
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
کد خبر : ۶۱۶۱۴۴۴
اهواز؛

معاون اجرایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان به تشریح برنامه های این ستاد در استان پرداخت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،حجت الاسلام سید محمد رضی مرعشی،معاون اجرایی ستاد امر به مهروف ونهی از منکر و دبیر اجرایی بنیاد عفاف وحجاب خوزستان گفت: این ستاد هر کار فرهنگی بخواهد انجام بدهد یا جزو معروفات هست یا جزو منکرات است که این مجموعه فعالیت های خود را از ادارات و سازمان ها شروع کرده که ترویج این فریضه مقدس به آموزش نیاز بود که در دوره های ضمن خدمت به کارکنان سازمان ها و ادارات انجام می شود.

 وی بیان داشت: سازمان های بازرسی،اداره اطلاعات و دادگستری مهم ترین مولفه برای ترویج اصل امر به معروف و نهی از منکر می باشند .


معاون اجرایی ستاد امر به مهروف ونهی از منکر خوزستان گفت:طبق دستورالعمل صادره از وزارت کشور 16ساعت آموزش دیده اند .


حجت الاسلام مرعشی افزود:به طور مثال در آموزش و پروش خوزستان حدود 40هزار نفر آموزش فرهنگی دیده اند ، در این راستا همایش ها و مراسمات فرهنگی در طول سال مصادف با مناسبت های فرهنگی ،مذهبی ،با این فریضه برگزار کردیم .


وی گفت:فعالیت های تبلیغاتی را با همکاری شهرداری و نصب بیلبورد و تبلیغات رسانه ای را با رسانه های استان انجام دادیم که اوج این تبلیغات در هفته اول محرم مصادف با هفته امر به معروف ونهی از منکر انجام می شود استقرار گرو ه های ده نفره امر به معروف با نام هسته یاوران معروف را در ادارات ،سازمان ها ،هیات ها ،مساجد ،اصناف و بازاریان مستقر کردیم .


دبیر اجرایی بنیاد عفاف وحجاب خوزستان افزود:این گروه ها توسط این ستاد به منظور نظارت در مجموعه های کاری خود با موضوعاتی اهم از فساد اخلاقی و اقتصادی مورد آموزش قرار می گیرند .


وی اظهار کرد:استقرار شعبه ای در دادگستری خوزستان با نام شعبه امر به معروف و نهی از منکر به تخلفاتی که کارشناسان ما و ناظران ما به دادگاه ارجاع می دهند رسیدگی می کند که در صورت حجم تخلف با صلاح دیددادستان به شعب دیگر ارجاع داده می شود ،یکی از مهم ترین مصادیق معروف بحث حجاب است که ریشه بسیاری از معظلات جامعه از نبود حجاب و عفاف به وجود می آید البته باید حجاب در کنار عفاف قرار گیرد یادمان باشد که بد حجابی بی عفتی را هم به دنبال دارد .


معاون اجرایی ستاد امر به مهروف ونهی از منکرخوزستان در پایان گفت : برنامه های متعدد در این هفته که به نام هفته عفاف و حجاب نامیده شده با پرپایی نمایشگاه های حجاب و عفاف از سر گرفته می شود .


انتهای پیام/م

فریضه واجب امر به معروف ونهی از منکر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ