کد خبر: ۶۱۷۴۶۷۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۹
مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان:

بازدار از تجهیز ۳۵۰۰ هکتار از اراضی آبی بروجرد به سیستم‌های نوین آبیاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛  عبدالرضا بازدار مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان، گفت: تعهد اشتغال بخش کشاورزی بروجرد در سال گذشته ۳۶۵ نفر بوده که ۳۷۵ نفر با اعتباری بالغ‌بر ۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان محقق شده است.


وی با اشاره به تعهد ۴۲۰ نفری امسال این بخش در بروجرد افزود: تاکنون ۷۵ نفر حدود ۱۸ درصد از این سهمیه در سامانه رصد ثبت‌شده است.

تجهیز ۳۵۰۰ هکتار از اراضی آبی بروجرد به سیستم‌های نوین آبیاری / وجود ظرفیت توسعه باغات در بروجرد

وجود ظرفیت توسعه باغات در بروجرد

مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به وجود ۷۲ هزار هکتار زمین زراعی در این شهرستان گفت: ۳۵ هزار هکتار از این میزان معادل ۵۱ درصد آبی و حدود ۱۴ هزار هکتار باغ است که با توجه به پتانسیل آبی موجود در شهرستان بروجرد انتظار می‌رود بالغ‌بر ۸۵ درصد از اراضی بروجرد به آبی تبدیل شود و به سمت توسعه باغات پیش رویم چراکه این ظرفیت در بروجرد وجود دارد.


وی با بیان اینکه ۳۵۰۰ هکتار از اراضی آبی بروجرد به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز شده است گفت: اعتقاد ما این است تمامی ظرفیت اراضی بروجرد در باغات به‌صورت آبیاری قطره‌ای و در دیگر اراضی به سیستم‌های نوین آبیاری تحت‌فشار مجهز شوند و از ظرفیت آب مازاد موجود برای توسعه اراضی استفاده کرد.


بازدار گفت: این آمادگی وجود دارد که هر ۱۴ هزار هکتار باغ بروجرد را به سیستم آبیاری قطره‌ای تبدیل کنیم و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

انتهای پیام/ د

کاهش مصرف آب با تغییر زمان کشت چغندر قند / پیش بینی برداشت ۳۰۰ هزار تن چغندر قند در لرستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر