کد خبر: ۶۱۹۳۲۲۷
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲
اهواز

جمعی از پرستاران دانشگاه علوم پزشکی اهواز به طرح تربیت پرستار بیمارستانی معترض شدند

اعتراض پرستاران به طرح تربیت پرستار بیمارستانی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، دکتر پروین عابدی، رئیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در بیان جزئیات این اعتراض گفت: حدود 30 نفر از پرستاران و دانشجویان پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اهواز در محل دانشکده پرستاری و مامایی این دانشگاه به طرح تربیت پرستار 4 ساله توسط بیمارستان ها اعتراض کردند.


وی با اشاره به اینکه در این طرح به جای تحصیل دانشجو در دانشکده پرستاری، بیمارستان ها در راستای رفع کمبود پرستار به کمک دانشکده می آیند، افزود: این آئین نامه وزارتی، توسط معاون پرستاری وزارت ، دبیر برد پرستاری، رئیس نظام پرستاری کشور و رئیس کارگروه پرستاری در قطب اصفهان پس از مراحل کارشناسی تدوین و به وزارت مذکور اعلام و توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اواخر سال 95 به دانشگاههای کشور ابلاغ شد.

عابدی همچنین از تفاهم نامه های نوشته شده در این خصوص خبرداد که طی آن دانشجویان پذیرفته شده در آزمون کنکور با نظارت دانشکده پرستاری و مامایی در بیمارستان ها تربیت شوند.
رئیس دانشکده پرستاری و مامایی با بیان اینکه این آئین نامه ضرورتا در مسیری نیست که تربیت پرستار را از حالت آکادمیک خارج کند، افزود: امسال در کنکور سراسری 13 شهر برای پذیرش پرستار چهارساله توسط بیمارستان ها اعلام ظرفیت کرده اند که محل آموزش آنها در بیمارستان است.
عابدی در بیان افزایش ظرفیت پرستاری دانشکده های پرستاری در سال های اخیر تا حد امکان تصریح کرد: سال گذشته ورودی پرستار دانشگاه علوم پزشکی اهواز در دو نوبت مهر و بهمن 140 نفر بوده است.
گفتنی است این تجمع های اعتراض آمیز به صورت سراسری در بیشتر نقاط کشور و در اعتراض به طرح تربیت پرستار چهار ساله یا کارشناسی توسط بیمارستان های آموزشی و غیر آموزشی در حال برگزاری است.
انتهای پیام/گ
نه به طرح تربیت پرستار بیمارستانی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر