کد خبر: ۶۲۰۰۱۱۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲

مدیرکل فنی و حرفه‌ای کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ورود به بازار کار نیازمند داشتن مهارت است، گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در نقاط مختلف استان ارائه می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛   فرج‌الله راد گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای طبق ماموریت‌های محوله نسبت به برگزاری آموزش‌های مهارت برای جامعه هدف کمیته امداد، بهزیستی، صنایع دستی، زندانیان و ...اقدام می‌کند و در این زمینه مشکلی نداریم.

وی با تاکید بر اینکه آمار کارمندان بیانگر اتمام کار دولتی است عنوان کرد: متاسفانه در این استان جوانان تنها به دنبال کار دولتی هستند در حالی که باید با داشتن مهارت به فکر ایجاد شغل در بازار و کسب درآمد باشند.

راد ابراز کرد: امروزه بدون مهارت امکان ورد به بازار کار وجود ندارد زیرا کسی که دانش لازم و کافی یک فعالیتی را ندارد امکان موفقیت درصدی برای وی فراهم نمی‌شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای کهگیلویه و بویراحمد افزود: امروزه همه ما باید بدانیم کسی بی سوادبوده که مهارت ندارد و باید خودمان را با یک مهارتی که در رابطه با زندگی بوده بیاموزیم زیرا آمار کارمندان نشان می‌دهد که کار دولتی دیگر تمام شده و بدون مهارت داشتن کسب و کار فایده‌ای ندارد.

راد تصریح کرد: سازمان آموزش فنی حرفه‌ای متولی آموزش مهارت بوده و صاحبان مشاغل با توجه به این که هر روز تکنولوژی پیشرفت می‌کند باید خودشان را با شرایط جدید وفق دهند.

وی ادامه داد: همه کسانی که فاقد کارت مهارتند و هم صاحبان مشاغل باید به این سمت بروند که به یک مهارتی دست یابد پس همه باید به مهارتهای آموزش فنی و حرفه‌ای پی ببریم.

راد با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند، تصریح کرد: مهارت آموزی یک فرد برای بازار کار آماده می‌کند و اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کامل مشخص بوده و معتقدیم که فرد را توانمند می‌کند و یکی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی همین توانمندی و مهارت افراد جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه باید تب مدرک گرایی را از بین ببریم ادامه داد: رشته ریاضی در مرکز استان در حال تعطیلی بوده چرا که بازار کار دیگر به تحصیلات آکادمیک بستگی ندارد مگر جامعه ما چقدر ظرفیت دارد که این همه پزشک و مهندس و وکیل را در خود جای دهد.

 

انتهای پیام/ش

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی