کد خبر: ۶۲۰۱۹۰۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۷
در اظهاراتی در دیدار با رئیس‌جمهور کلمبیا؛

معاون رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد دستیابی به راه‌حلی مسالمت‌آمیز برای پایان دادن به بحران ونزوئلا امکان‌پذیر است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه ای‌پی‌تی‌ان، مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، در دیدار با رئیس جمهور کلمبیا، اظهارات مداخله‌جویانه ترامپ، اتهام‌ها و تهدیدهای او علیه دولت ونزوئلا را تکرار کرد.

او که در حال حاضر در کلمبیا به سر می‌برد، درباره اوضاع ونزوئلا مدعی شد: «در حالی که کشورهای مختلف در آمریکای لاتین به سوی آزادی و مردم‌سالاری گام برمی دارند، همسایه شرقی شما در مسیری مخالف حرکت می‌کند. در ونزوئلا، شاهد فاجعه ستمگری و سرکوب در برابر چشمانمان هستیم و همانطور که رئیس جمهور ترامپ نیز گفت، مردم ونزوئلا رنج می‌کشند و می‌میرند.»

معاون رئیس جمهور آمریکا در ادامه ادعاهای خود افزود: امروز مردم ونزوئلا که زمانی آزاد بودند، با سرکوب رژیم مادورو روبرو هستند. هیچ مردم آزادی در دنیا مسیر رفاه و آبادانی را با فقر عوض نکرده‌اند، هرگز انتخاب نمی‌کنند که کشوری که زمانی یکی از ثروتمند‌ترین کشورهای آمریکای لاتین بود، به یکی از فقیر‌ترین و فاسد‌ترین کشور‌ها تبدیل شود.

پنس مدعی شد: رژیم مادورو مجلس ملی این کشور را نادیده گرفت، مطبوعات آزاد سرکوب و شمار زیادی از مخالفان سیاسی خود را زندانی کرد.

او در چارچوب سیاست‌های مداخله جویانه واشنگتن گفت: ونزوئلا در حال لغزیدن به سوی «دیکتاتوری» است و همانطور که رئیس جمهور ترامپ نیز گفت، آمریکا در این امر ساکت نخواهد نشست.

معاون رئیس جمهور آمریکا گفت از این فرصت نیز برای تقدیر از نقش کلمبیا و رئیس جمهور سانتوس برای رسیدن به این هدف تقدیر می‌کنم. کلمبیا به صورت علنی رژیم مادورو را محکوم و نظارت بر دارائی‌های نامشروع وی را تشدید کرد. هفته گذشته دوازده کشور از جمله کلمبیا بیانیه لیما را منتشر کردند، بیانیه‌ای محکم در مخالفت منطقه‌ای با رژیم مادورو و سوء استفاده وی از قدرت و مردم ونزوئلا بود.

مایک پنس در ادامه اظهاراتش گفت: رئیس جمهور ترامپ نیز سه بار تحریم‌های هدفمندی را علیه این رژیم (کاراکاس) اعمال کرده است که هفته گذشته، تازه‌ترین تحریم علیه مادورو و حلقه اطرافیان وی اعمال شد. می‌توانید اطمینان داشته باشید تا زمانی که رژیم مادورو مردم‌سالاری را بار دیگر پیاده و انتخاباتی آزاد برگزار و همه زندانیان سیاسی را آزاد کند و به سرکوب‌گری‌ها پایان دهد، ما به اقدامات خود ادامه می‌دهیم. همانطور که رئیس جمهور ترامپ چند روز پیش گفت، ما گزینه‌های زیادی در خصوص ونزوئلا داریم و رئیس جمهور این اطمینان را دارد که می‌تواند با همکاری با همه متحدانش در آمریکای لاتین، می‌توانیم راه حلی صلح آمیز برای بحران پیش روی مردم ونزوئلا بیابیم. تا زمانی که مردمسالاری بار دیگر در ونزوئلا پیاده شود، آمریکا از همه ابزارهای سیاسی و اقتصادی خود بهره خواهد گرفت. این کار را می‌کنیم؛ زیرا کار درست همین است و مردم ونزوئلا شایسته آزادی هستند و همانطور که رئیس جمهور ترامپ نیز گفت، ونزوئلای باثبات و آرام به سود همه منطقه است

او در بخشی دیگر از اظهاراتش گفت: برای من جای افتخار دارد که اعلام کنم آمریکا دو میلیون دلار دیگر کمک فنی به کلمبیا خواهد کرد. با همه پیشرفت‌هایی که به دست آمده است، عمده‌ترین نگرانی ما به شکلی که با رئیس جمهور در کاخ سفید نیز بحث شد و امروز نیز مطرح کردیم، افزایش بی‌سابقه کوکائین است که اکنون به بیشترین میزان ثبت شده در کلمبیا رسیده است. این افزایش بی‌سابقه مستلزم اقدام برای محافظت از مردم هر دو کشور است.

معاون رئیس جمهور آمریکا ادامه داد مواد مخدری که از کلمبیا وارد آمریکا می‌شود، کودکان ما را مسموم کرده و خانواده‌های زیادی را از هم پاشیده است و این مساله باید خیلی زود خاتمه یابد. می‌توانم این تضمین را بدهم که رئیس جمهور ترامپ و آمریکا به دنبال اقدامی فوری برای برآوردن نیازهای کشورمان در مقابله با قاچاق مواد مخدر است که امنیت مرزی، گشت‌زنی و اخراج قاچاقچیان خطرناک از کشورمان خواهد بود. همچنین برای مقابله با قاچاق مواد مخدر، آماده همکاری با کلمبیا هستیم و آماده‌ایم برای تقویت نظام قضایی کلمبیا برای مقابله موثر‌تر با قاچاقچیان، به این کشور کمک کنیم.

انتهای پیام/

تاکید پنس بر حل صلح‌آمیز بحران سیاسی ونزوئلا

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی