کد خبر: ۶۲۲۴۰۸۲
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
سیف در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:تاکنون 75 هزار و 500 میلیارد ریال مطالبات گندمکاران معادل 66 درصد بهای گندم های تحویلی پرداخت شد.

66 درصد مطالبات گندمگاران پرداخت شد/خرید دانه های روغنی از 193 هزارتن گذشتیزدان سیف مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: از آغاز فصل برداشت 8 میلیون و 800 هزارتن گندم با ارزش بالغ بر 114 هزار و 500 میلیارد ریال از گندمکاران 31 استان کشور خریداری شده است.

وی افزود: تاکنون 75 هزار و 500 میلیارد ریال مطالبات گندمکاران معادل 66 درصد بهای گندم های تحویلی پرداخت و مابقی پس از تامین منابع مالی به مرور به حساب کشاورزان واریز می شود.

سیف تصریح کرد: خوزستان با یک میلیون و 353 هزارتن،گلستان با یک میلیون و 103 هزارتن،فارس با 898 هزارتن و کرمانشاه با 645 هزارتن از استان های تولیدکننده برتر گندم به شمار می روند.

مدیرعامل بازرگانی دولتی با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم تا پایان فصل به 9 میلیون تن خواهد رسید، بیان کرد:  علی رغم کاهش خرید 2.5 میلیون تن گندم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، روند خودکفایی گندم همچنان استمرار دارد.

 آغاز برداشت سویا از هفته آینده 

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به آخرین وضعیت خرید دانه های روغنی گفت: از ابتدای فصل برداشت 193 هزار و 890 تن انواع دانه های روغنی شامل کلزا،گلرنگ و آفتابگردان با ارزش بالغ بر 520  هزار میلیارد ریال خریداری شد و تمامی وجوه آن به حساب کشاورزان واریز شده است.

وی با اشاره به اینکه خرید کلزا به اتمام رسیده است، افزود: از این میزان 180 هزار و 890 تن کلزا با ارزش بالغ بر 4 هزار و 975 میلیارد ریال خریداری شد که این رقم بیانگر رشد 270 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

سیف با اشاره به اینکه فرآیند خرید آفتابگردان و گلرنگ همچنان ادامه دارد، عنوان کرد: برداشت سویا نیز از هفته آینده آغاز خواهد شد .

به گفته وی تا پایان فصل برداشت پیش بینی می شود که میزان خرید تضمینی دانه های روغنی به 420 هزارتن معادل دوبرابر سال گذشته برسد.

انتهای پیام/

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی