کد خبر: ۶۲۴۴۵۱۴
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱

20 دبستان ابتدایی حاشیه راه‌های استان سمنان در آستانه سال تحصیلی جدید ایمن‌سازی شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، محسن لشکری رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان با اشاره به اینکه این مدارس در حاشیه راه‌های اصلی، فرعی و روستایی قرار دارند گفت : ایمن‌سازی در 2 بخش آموزش و ایمن‌سازی فیزیکی مدارس انجام شد.


وی با اشاره به اینکه 60 مدرسه استان سمنان در حاشیه راه‌های استان قرار دارند که 6 هزار دانش‌آموز در آنها تحصیل می‌کنند، گفت: با تخصیص اعتبارات به صورت شناور، 20 مدرسه به صورت نوبتی در برنامه ایمن‌سازی قرار گرفته‌اند.


وی با بیان اینکه طرح ایمن‌سازی مدارس با همکاری آموزش و پرورش و پلیس راه استان سمنان انجام شده است افزود : ایمن‌سازی فیزیکی بیشتر در محوطه مقابل مدارس انجام می‌شود که شامل عملیات خط کشی خیابان مقابل مدارس برای تردد دانش‌آموزان ، اجرای خطوط عرضی لرزاننده، خط نوشته‌های افقی و عمودی شابلونی در کف خیابان، نصب تابلوهای هشدار تردد و محدودیت سرعت و نصب انواع سرعت‌گیر است.


رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان گفت: در بخش آموزش نیز با همکاری آموزش و پرورش و پلیس راه، کارشناسانی در مدارس حضور می‌یابند و ضمن ارایه آموزش‌های متناسب با شرایط این مدارس، تعیین و آموزش گذربان از بین دانش‌آموزان ویژه برای این مدارس را در برنامه قرار می‌دهند.


لشکری گفت: اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان در بخش آموزش، ارایه راهنمایی و هشدارهای لازم از طریق یک گروه نمایشی را در دستور قرار داده تا با فرهنگسازی و تاثیرگذاری بیشتر همراه باشد.


وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان به ویژه کودکان دبستانی آسیب پذیرترین قشر حاشیه راه های اصلی و فرعی هستند که نیاز به توجه ویژه دارند، گفت: طرح ایمن‌سازی سازمان حمل و نقل و پایانه‌ها از سال 1384 اجرایی می شود، در حالی که پیش از اجرای این طرح، 10 سانحه رانندگی برای دانش‌آموزان مدارس راه در استان سمنان رخ داده بود، از زمان اجرای طرح ایمن‌سازی، حتی یک سانحه جرحی برای دانش‌آموزان این مدارس گزارش نشده است.


رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان با اشاره به عبور 600 کیلومتر از مسیر اصلی تهران- مشهد از این استان، گفت: اجرای طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه فقط مشمول مدارس حاشیه این جاده اصلی نمی‌شود و تمام مدارس در حاشیه راه‌های اصلی، فرعی و روستایی که زیر پوشش وزارت راه و شهرسازی است را شامل می‌شود.


انتهای پیام / ه


ایمن سازی 20 مدرسه حاشیه راه های استان سمنان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر