کد خبر: ۶۲۴۵۹۲۳
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

محمد علایی از اجرای نمایشنامه‌خوانی «ما به هم دروغ نمی‌‌گوییم» به نفع کودکان بی‌سرپرست خبر داد.

اجرای خیریه «نمایش ما به هم دروغ نمی‌گوییم» به نفع کودکان بی‌سرپرست/ حضور چهره‌ها در کار خیر کم‌رنگ شده استمحمد علایی کارگردان تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره هدف از اجرای نمایشنامه خوانی «ما به هم دروغ نمی‌گوییم» به نفع کودکان بی‌سرپرست گفت: ما در گذشته هم فعالیت‌هایی با این محور داشتیم چراکه؛ این کودکان برای ما اهمیت دارند و آینده‌سازان کشور هستند، به همین دلیل، باید به آنها بسیار توجه کرد تا استعدادهایشان، شکوفا شود. هدف ما از اجرای این نمایشنامه خوانی؛ حمایت از کودکانی است که به علت قرار گرفتن در شرایط خاص، کودکی آدم‌های معمولی را نداشته‌اند.

وی درباره محوریت نمایش خود اظهار کرد: می‌توان گفت این نمایش به کودکان مربوط است. قصه یک زوج جوان است که بر سر بچه‌دار شدن بحث می‌کنند و از این رو، زن خانواده برنامه‌ای می‌ریزد تا از این طریق همسرش را راضی کند و...

علایی در مورد حمایت سازمان‌ها و نهادها از این اثر که به نفع کودکان بی‌سرپرست، فعالیت می‌کند، تصریح کرد: ما هیچ حمایتی از سازمانی دریافت نکردیم، به غیر از اینکه مجوز اجرای این اثر را به ما دادند. ما تمام نفع مالی این اثر را به نفع کودکان بی‌سرپرست، به موسسه‌‌ای که حامی آنهاست، هدیه می‌کنیم.

کارگردان اثر«ما به هم دروغ نمی‌گوییم» درباره ملاک انتخاب بازیگران اثر بیان کرد: بازیگران کار بر اساس کاراکترها انتخاب شدند. ما می‌خواستیم از بازیگرهای شناخته شده در این نمایش استفاده کنیم، تا با چهره‌ها حمایت بیشتری برای کودکان به دست بیاوریم. سال‌های گذشته، بسیاری از بازیگران برای کار خیر پیش‌قدم می‌شدند، ولی اکنون حضور آنها کمتر شده است. در این کار با تجربه‌هایی که داشتیم، از بازیگران چهره‌ دعوت کردیم و با توافق‌هایی که انجام دادیم، کار را شروع کردیم.

وی همچنین افزود: هیچ کدام از بازیگران دستمزی دریافت نکرده‌اند و همگی برای رضای خدا در این کار ما را همراهی کردند، البته ما برای تشکر، هدیه‌ای ناقابل به آنها اهدا می‌کنیم.

این کارگردان درباره انتخاب سالن پردیس ملت برای اجرا، خاطرنشان کرد: سالن‌های تئاتر دولتی که بهتر است از آنها حرفی نزنیم، همگی بهانه‌هایی آوردند که امکان اجرا را به ما ندهند، سالن‌های خصوصی هم که هزینه‌های بسیاری را از ما طلب کردند، به همین دلیل یکی از دوستان به ما لطف کرد و اجازه اجرا در سالن پردیس ملت را در دو سانس به ما داد.

علایی در پایان گفت: با وجود تمام مشکلات، باید این حرکت‌های خداپسندانه در جامعه رواج پیدا کند و افراد با همه توان و حداکثر تلاش به این کودکان توجه کنند، چراکه؛ نباید به نسل کودک و خردسال جامعه کم‌توجهی بشود بلکه لازم است از آنها حمایت شود تا استعدادهای خود را شکوفا کنند.

 شایان ذکر است؛ نمایشنامه‌خوانی «ما به هم دروغ نمی‌گوییم» در روز شنبه اول مهر در پردیس ملت در دو سانس 19 و 20 اجرا می‌شود.

 

انتهای پیام/

نقشی که هنر در حمایت از کودکان بی‌سرپرست می‌تواند ایفا کند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر