کد خبر: ۶۲۴۶۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
افشاگر اسرار خاندان آل سعود برملا کرد؛

مجتهد، جزئیاتی از نقشه در حال اجرای غرب در عربستان به دست محمد بن سلمان ولیعهد این کشور را برملا کرد.

تلاش ولیعهد تازه‌کار سعودی برای غربی‌سازی عربستان/ اسرائیل به بن سلمان وعده پوشالی داده استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ افشاگر اسرار خاندان آل سعود معروف به مجتهد، جزئیاتی از نقشه در حال اجرای غرب در عربستان یعنی زندگی به «سبک غربی‌ها» و غربی سازی عربستان به دست محمد بن سلمان ولیعهد این کشور را بر ملا کرد.

پایگاه اینترنتی «عربی 21» نوشت: مجتهد جزئیات جنجال برانگیزی را درباره این نقشه افشا کرده و نوشته این طرح را محمد بن سلمان به قصد غربی‌سازی این کشور تهیه کرده است.

مجتهد گفت: هماهنگی بین امارات، مصر، عربستان و بحرین برای اجرای این نقشه گسترده‌تر از آن چیزی است که تصور می کنیم و اسرائیل و برخی سازمانهای آمریکایی مرتبط با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا وارد این موضوع شده‌اند.

وی افزود این نقشه (غربی سازی عربستان) یک نقشه کاملی است که بر یکپارچه‌سازی سیاست‌های امنیتی، رسانه‌ای، فرهنگی و آموزشی در مصر و همه کشورهای عربی خلیج (فارس) به استثنای سلطان نشین عمان مبتنی است.

مجتهد تصریح کرد این طرح ترسیم شده است تا مصر مرجع باشد و دولت مصر نیروهای مورد نیاز را به منظور تعامل با رسانه‌ها، امنیت، جریانهای سیاسی، نظام آموزشی و نهادهای دینی تأمین کند.

افشاگر اسرار خاندان سعودی هدف از این نقشه را جلوگیری از هرگونه تأثیرگذاری سیاسی، فرهنگی، آموزشی و مالی دین بر ملتهای عربستان و دیگر کشورهای عربی خلیج (فارس) و مصر دانست تا زمینه عادی‌سازی همیشگی و کامل روابط با اسرائیل فراهم شود.

وی افزود تدارک برای این موضوع پیش از آنکه ترامپ قدرت را به دست بگیرد بین عربستان، مصر، امارات و اسرائیل آغاز شده بود و باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا وارد این مسئله نشده بود زیرا از این گروه می‌ترسید و نگران بی باکی محمد بن سلمان بود.

مجتهد نوشت این نقشه که ترامپ مشتاق آن است و محمد بن سلمان و بن زاید در امارات برای اجرای آن شتاب داشتند بر بکارگیری صدها افسر و مسئول سابق مصری طرفدار صهیونیست‌ها در کشورهای عربی خلیج (فارس) و جهت دهی آنان به امنیت، ارتش، رسانه‌ها و نهادهای دینی و فرهنگی صحه گذاشته است.

وی افزود سهم عربستان 600 افسر مصری از نیروهای امنیتی کشور مصر و نیز افسرانی از ارتش و شماری از خلبانان و دیپلمات های مصری است که هم اکنون انجام مسئولیت را آغاز کرده اند و تعداد زیادی از این افسران نیز نصیب امارات شده اند.

به نوشته وی: طرح غربی سازی، بزرگ سازی نهادها، تغییر نظام های آموزشی، متوقف کردن فعالیتهای دینی و بازداشت صدها شیخ در چارچوب اجرای این نقشه صورت می گیرد.

مجتهد نوشت اشتیاق محمد بن سلمان برای ورود به این طرح به سبب آن است که اسرائیل به وی قول داده است دونالد ترامپ را برای محمد بن سلمان رام کند و او را به قدرت برساند و موفقیتش را در کنار گذاشتن بقیه خاندان حاکم تضمین کند.

انتهای پیام/

 

نفوذ آمریکا و اسرائیل روی محمد بن سلمان

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر