کد خبر: ۶۲۴۶۲۰۷
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱

دو جوان مازندرانی موفق به ساخت و ثبت اختراع سیملاتور پل فرماندهی کشتی با قابلیت راهبری و مانور کشتی شدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، حبیب توکلی و علی محمودجانلو دو جوان فارغ التحصیل رشته نرم افزار کامپیوتر و IT اهل و ساکن شهر‌های ساحلی محمودآباد و بابلسر موفق شدند برای اولین بار در کشور سیملاتور پل فرماندهی کشتی را اختراع و به ثبت برسانند.

 

حبیب توکلی یکی از مخترعان جوان این شبیه ساز در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، گفت: نمونه خارجی این سیملاتور سابقا در کشور روسیه تولید شده که هزینه ساخت و راه اندازی آن نمونه در داخل کشور بالغ بر ۴ میلیارد تومان می‌باشد و این سیستم شبیه ساز برای متخصصین و فراگیران دوره‌های ناوبری کشتی‌های تجاری و نظامی کاربرد داشته و کلیه دریانوردان جهت اخذ مدراک لازم نیازمند سپری نمودن دوره مدیریت بر منابع پل فرماندهی می‌باشند.

 

وی افزود: پیش‌تر دانشجویان دریانوردی ایران برای سپری نمودن این دوره آموزشی به سایر کشور‌های دنیا اعزام می‌شدند که این دوره آموزشی هزینه‌های گزافی را برایشان به همراه داشت. سابقا دو نمونه از این سیستم ساخت کشور روسیه خریداری گردیده بود که ضمن خروج ارز از کشور، پشتیبانی‌های لازم در بحران تحریم از طرف کشور سازنده صورت نگرفت. در این زمان بر آن شدیم که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و درونزایی، اقدام به ساخت و طراحی این سیستم با تکیه بر توان و دانش بومی نماییم؛ بنابراین کلیه مراحل ساخت و طراحی، تحت نظر و کنترل موسسه بین المللی رده بندی ایرانیان جهت ارائه سیستم استاندارد قرار گرفت.

 

وی گفت:: سیملاتور پل فرماندهی کشتی را برای فراگیران، شبیه سازی نموده و همچنین علاوه بر آن امکانات سخت افزاری و نرم افزاری همچون ابزار کنترل و راهبری، رادار ARPA ٬ GPS ٬ نقشه الکترونیک ECDIS ٬ ابزار‌های مخابرات دریایی GMDSS و سیستم‌های هدایت و ناوبری را نیز شبیه سازی می‌نماید؛ از دیگر امکانات این سیستم، پیاده سازی تصویر ۲۷۰ درجه از محیط اطراف، شبیه سازی دقیق انواع کشتی ها، شناورهاُ بنادر مهم دنیا و طراحی سناریو‌های لازم جهت آموزش علمی و کاربردی می‌باشد.

 

این دستگاه ۱۲ شهریور امسال به شماره ۹۳۳۷۸ از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موفق به اخذ گواهی نامه ثبت اختراع شده است.

ساخت شبیه ساز پل فرماندهی کشتی در مازندران + تصاویر 

ساخت شبیه ساز پل فرماندهی کشتی در مازندران + تصاویر

 

انتهای پیام /ع


اختراع شبیه ساز پل فرماندهی کشتی در مازندران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر