کد خبر: ۶۲۴۶۵۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵
امام جمعه تبریز؛

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تربیت انقلابی ، ایجاد روحیه تعهد به نظام اسلامی ، بصیرت افزایی و آگاه سازی دانش آموزان را مهمترین وظایف آموزش و پرورش دانست.

تربیت انقلابی و اخلاقی وظیفه مهم آموزش و پرورشبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛حجت الاسلام والمسلمین محمد علی آل هاشم  نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، در جلسه مشترک شورای معاونان ،مدیران و رؤسای آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان گفت :با توجه به این نقش مهم ، باید لوازم تربیت اسلامی در مدارس فراهم شود که استاندارد بودن بنای مدارس ، نیروی انسانی مبتکر و متدین از جمله این لوازم و شرایط است.


وی استفاده از نیروی انقلابی و متعهد به نظام اسلامی را در تربیت اسلامی موثر دانست و اظهار داشت: مقابله با هجمه فرهنگ غرب یکی دیگر از اصول اساسی تربیت اسلامی است که متولیان باید آن را سرلوحه برنامه ها و اقدامات خود قرار دهند.


امام جمعه تبریز پیچیده ترین تهدید دشمن را هجوم فرهنگی دانست و ادامه داد : بهترین محل پس از خانواده برای تربیت صحیح فرزندان و مصون سازی آنها از تهاجم فرهنگی محیط مدرسه است.


وی گفت : بنا بر گزارشها هم اکنون آمار زنان معتاد نسبت به مردان پیشی گرفته و سن آلودگی به مواد مخدر بسیار پایین آمده است که با توجه به این معضل نقش آموزش و پرورش در آگاه سازی خانواده ها و دانش آموزان بسیار مهم و کارساز است.


نماینده ولی فقیه در استان گفت : معلمان نیز باید با روحیه شاداب و با ملایمت تدریس کنند و الگوی مناسبی برای دانش آموزان باشند.


حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تصریح کرد : محیط مدارس را از مسائل حاشیه ای سیاسی دور نگهدارید آنچه در این حوزه لازم است تشویق دانش آموزان به گرایش به اصول و آرمان های انقلاب ، امام و رهبر معظم انقلاب است .


مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز هدف از این نشست را بررسی مشکلات و چالشهای موجود در نواحی و مناطق استان و تلاش برای حل آنها به منظور استقبال مطلوب از بازگشایی مدارس برشمرد و گفت : در استان 700 هزار دانش آموز در 8 هزار و 200 مدرسه تحصیل می کنند و رویکرد مهم آموزش و پرورش ایجاد انگیزه تحصیل در دانش آموزان و تقویت روحیه تدریس در معلمان است.


پاشایی افزود: برای جبران کمبود نیروی انسانی و تامین معلم از میان فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان تلاش می کنیم و در این میان اولویت ما افزایش پوشش تحصیلی در سراسر استان است که متأسفانه در سواد آموزی از میانگین کشوری عقب هستیم.

انتهای پیام/خ

مقابله با هجمه فرهنگ غرب یکی دیگر از اصول اساسی تربیت اسلامی است

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل