کد خبر: ۶۲۵۶۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان رضوی گفت: از محل موقوفه های مرتبط با دانش آموزان و تعلیم و تربیتهزارو ۴۲۸ بسته مهر تحصیلی در بین دانش آموزان نیازمند مستعد توزیع شد.

توزیع هزارو  ۴۲۸ بسته مهرتحصیلی میان دانش آموزان نیازمند از محل ۷۰۰ موقوفهبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ معاون امور هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در ویژه برنامه طرح مهر تحصیلی و اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش در حوزه تعلیم و تربیت گفت: وقف یکی از بزرگترین جهاد‌های مالی بوده و دانش‌آموزان هم یکی از بزرگترین جهادگران علمی هستند.


حسین شادکام با بیان اینکه ۴۰ درصد از مدارس کشور خیرساز هستند، خاطرنشان کرد: ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز کشور در این مدارس تحصیل می‌کنند و در خراسان رضوی هم ۳۰۰ هزار دانش‌آموز در مدرسه موقوفه‌ای و خیرساز تحصیل می‌کنند و در استان ۳۵۰۰ خیر مدرسه‌ساز داریم.

وی گفت: در ایام ماه محرم و صفر ۲ هزار میلیارد تومان توسط مردم نذر و وقف می‌شود که بخش عمده‌ای از این محافل در مدارس برگزار می‌شود و وقف مشارکتی هم گامی موثر و ثمربخش بوده که توسط دو مجموعه آموزش و پرورش و اوقاف و امور خیریه اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام جمال ایزدی معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: بیش از ۷۰۰ وقف با محوریت دانش‌آموزان در خراسان رضوی به ثبت رسیده است و اولویت اول امروز جامعه وقف کردن و هزینه کردن برای دانش‌آموزان که آینده‌سازان فردای جامعه هستند بوده است.

وی افزود: موقوفات حوزه تعلیم و تربیت در ۹ شهر مشهد، تربت حیدریه، نیشابور، جغتای، قوچان، داورزن، تایباد، کلات و سبزوار و به ارزش ۶۲۰ میلیون ریال بوده که این موقوفات به ۱۴۲۸ بسته لوازم‌التحریر از ۱۵ تا ۷۰ هزار تومان تبدیل شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه وقف مشارکتی با محوریت قرآن، عترت و نماز با همکاری اداره‌های کل آموزش و پرورش و اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در تمامی مدارس استان به‌ویژه مدارس موقوفه‌ای اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: موقوفات مشارکتی در حوزه‌های مختلف اجرا می‌شود و نخستین گام آن پروژه و موقوفه مهر فاطمی بود و در گام بعد هم پروژه وقف علم‌وفناوری بود و در مرحله بعد اجرای پروژه وقف قرآن، عترت و نماز بوده است.

ایزدی گفت: آمار دقیقی از مدارس موقوفه‌ای و دانش‌آموزان حاضر در این مدارس در دسترس نیست و باید اطلاعات آن با همکاری آموزش و پروش و اوقاف و امور خیریه گردآوری شود تا در اختیار مردم و رسانه‌ها قرار بگیرد.
 
انتهای پیام//ف.ج
 

برگزاری طرح مهر تحصیلی و اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش در حوزه تعلیم و تربیت خراسان رضوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر