کد خبر: ۶۲۶۵۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
در سال جاری ؛

اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی از آغاز دومین مرحله واکسیناسیون تب برفکی بر روی 300هزار راس دام سنگین در استان خبر داد.

آغاز دومین مرحله واکسیناسیون تب برفکی در استان خراسان رضویبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ محسن عابدزاده رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی دامپزشکی استان خراسان رضوی گفت : مطابق دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور، به منظور به حداقل رسانیدن خسارات ناشی از بیماری، همه دام های سنگین استان با رعایت اقدامات بهداشتی– قرنطینه ای تحت پوشش عملیات مایه کوبی قرار خواهند گرفت.


وی گفت: در این فاز و در راستای واگذاری امور تصدی گری، اجرای بخشی از این طرح به بخش خصوصی دامپزشکی واگذار شده است که بخش دولتی نظارت کاملی بر اجرای طرح فوق خواهد داشت.

 

عابدزاده، ضمن تاکید بر نظارت بخش دولتی بر نحوه انجام خدمات توسط اکیپ های مایه کوب اعلام کرد: طرح مذکور، تا 30 روز کاری ادامه خواهد داشت و گزارش دهی انجام عملیات از طریق سامانه اطلاعات جغرافیایی " GIS" توسط شبکه های دامپزشکی شهرستان های تابعه انجام می گیرد.

وی با بیان رایــگــان بودن هزینه واکسن و واکسیناسیون تب برفکی برای دامداران و روستائیان استان، گفت: برابر دستورالعمل ارسالی، ‌هرگونه توزیع و عرضه غیرمجاز واکسن تب برفکی در سطح استان از طریق مراجع قضایی و انتظامی پیگیری خواهد شد و نیز صدور مجوز تردد دام در سطح استان، حداقل دو هفته پس از انجام مایه‌کوبی و درصورت رعایت سایر تمهیدات قرنطینه‌ای- بهداشتی و رعایت مفاد سایر دستورالعمل‌های مربوطه همچون گذشته توسط شبکه‌های دامپزشکی شهرستان، بلامانع خواهد بود.

وی ادامه داد: دامداران تا حد ممکن از رفت و آمد به دامداری های یکدیگر اجتناب ورزیده و محتوای حوضچه های ضدعفونی را همه روزه با مواد مناسب پر نموده و از حمل و نقل و خرید و فروش بدون ضابطه هرنوع دام زنده ، اکیداً خودداری کنند.

عابدزاده با توجه به حساسیت موضوع، از نیروهای انتظامی نیز خواست تا از تردد بدون مجوز دام ها در سطح راه های استان به طور کامل ممانعت به عمل آورده و موارد تخلف را به دامپزشکی منطقه گزارش کنند تا هماهنگی لازم با مراجع قضایی انجام شود.


انتهای پیام //ف.ح

 

دومین مرحله واکسیناسیون تب برفکی در استان خراسان رضوی آغاز شد.

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل