کد خبر: ۶۲۶۶۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۱
استاندار :

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه صیانت از نقش بندر چابهار در گروی تکمیل خط راه آهن چابهار است، گفت: راه‌آهن چابهار نقش کلیدی برای توسعه سیستان و بلوچستان دارد.

صیانت از نقش بندر چابهار در گروی تکمیل خط راه آهن چابهار است به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، علی‌اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان ظهر امروز در دیدار با مدیرکل راه آهن جنوب شرق اظهار داشت: راه‌آهن چابهار با توجه به نقش‌آفرینی در راستای جلب توجه کشورهای منطقه به این بندر مهم و استراتژیک و ترانزیت و ترانشیپ، نقش کلیدی برای توسعه سیستان و بلوچستان دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان  افزود: صیانت از نقش بندر چابهار در گروی تکمیل خط راه آهن چابهار است زیرا این پروژه مهم، نقش محوری در پیشرفت منطقه دارد و می‌تواند خط ترانزیت چابهار را تکمیل کند.

وی ادامه داد: هیچ پروژه‌ای به اندازه خط راه‌آهن چابهار- سرخس نمی‌تواند سیستان و بلوچستان را به اهداف اقتصادی آن در منطقه برساند؛ این خط ریلی بر اساس صادرات، واردات و ترانزیت کالا به وجود آمده است.

هاشمی گفت: راه‌اندازی 1500 کیلومتر شبکه ریلی از چابهار تا سرخس به عنوان طولانی‌ترین شبکه ریلی است که انتظار داریم راه‌آهن جنوب شرق بر اساس برنامه و طرح جامع در افق بلندمدت در این راستا حرکت کند.

مجید ارجونی، مدیرکل راه آهن جنوب شرق نیز در این جلسه اظهار داشت: از آنجا که بندر چابهار یکی از 14 بندر مهم و استراتژیک دنیا محسوب می‌شود، بحث اتصال ریلی چابهار به شبکه سراسری کشور از سالیان خیلی دور مطرح بوده است. از آنجا که مقصد عمده بار تخلیه شده در بندر چابهار آسیای میانه است، راه‌اندازی خط ریلی چابهار- سرخس مسیر انتقال کالا را به لحاظ زمانی و مسافتی کوتاهتر می‌کند.

انتهای پیام/ع

صیانت از نقش بندر چابهار در گروی تکمیل خط راه آهن چابهار

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر