کد خبر: ۶۲۶۸۰۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: اکنون و در نتیجه اولیه آزمون استخدامی، ظرفیت استخدام 70 نفر نیروی انسانی در این اداره کل خالی مانده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جواناز  بجنورد؛، قنبرعلی خوش آیینه معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: در آزمون استخدامی اخیر، سهم آموزش و پرورش استان، جذب 202 نفر بود و قرار بود سه برابر ظرفیت پذیرش، 606 نفر برای مصاحبه دعوت شوند اما اکنون تنها 283 نفر برای مصاحبه دعوت شده اند.

وی افزود: شرکت کنندگان در این آزمون در بیشتر رشته ها، نتوانستند نمره علمی را کسب کنند و از این رو ظرفیت ها در ردیف استخدامی برای 70 نفر خالی است.

خوش آیینه گفت: یکی از مشکلات ما برای جذب نیرو در این آموزن، کسب نشدن نمره علمی در رشته آموزش ابتدایی است به طوری که سهمیه استان برای آموزش ابتدایی، جذب 42 نفر معلم مرد بود و قرار بود 126 نفر به مصاحبه دعوت شوند اما تنها 14 نفر برای مصاحبه دعوت شده اند.

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی افزود: اگر هر 14 نفر نیز در مصاحبه پذیرفته شوند و مشکلی برای جذب ایجاد نشود، هنوز 28 نفر سهمیه خالی است.

وی افزود: سهم ما در جذب نیرو در رشته های آموزش ابتدایی، استخدام 55 نفر نیروی زن بود و باید 165 نفر برای مصاحه دعوت می شدند اما تنها 81 نفر به مصاحبه دعوت شدند.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان نتوانستند تراز علمی که سازمان سنجش تعیین کرده بود را کسب کنند گفت: در رشته های آموزش استثنایی نیز باید 5 نفر مرد جذب شوند اما تنها یک نفر دعوت به مصاحبه شده است و در رشته ادبیات نیز باید 12 نفر به مصاحبه دعوت می شدند که 9 نفر دعوت شدند.

خوش آیینه افزود : سهمیه ای که قبلا برای جذب نیرو در آموزش و پرورش اعلام شده بود در سطح کشور 20 هزار نفر بود که سهم این استان از این رقم، جذب 440 نفر بود که با کاهش سهمیه در کل کشور کاهش یافت و سهم این استان 202 نفر اعلام شد.

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه آموزش و پروش استان در تمام رشته ها به نیروی انسانی نیاز دارد گفت: ظرفیت پذیرش باید در رشته هایی که رتبه علمی بالا کسب شده است جابه جا شود تا با این اقدام بخشی از ظرفیت جذب نیرو در استان محقق شود.

انتهای پیام/ط

سهمیه خراسان شمالی در جذب نیرو در آموزش پرورش 202 نفر است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
آدمهای بیسواد را بازور جذب کنید
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر