کد خبر: ۶۲۶۸۱۵۹
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
مدیرکل راهداری استان همدان؛

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: رعایت حقوق مردم در خصوص آن قسمت از حریم که توسط دولت تملک شده، ضروری است.

حریمی که در تملک دولت نیست آزاد نکنیدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ محمد رودباری در نشست با معاونان و روسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و شهرستان های استان اظهار داشت: دلیلی بر آزادسازی حریمی که مربوط به اموال مردم است، نیست تنها باید حریم هایی که در اختیار این اداره است آزادسازی شود.

وی با تأکید بر اینکه آزادسازی حریم راه ها علاوه بر تسهیل در تردد رفت و آمد خودروها نقش بسزایی درکاهش تصادفات و حوادث جاده‌ای دارد، ادامه داد: به منظور افزایش ایمنی و رسیدگی به حریم راه های استان همدان از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 1230 مورد از پرونده های مربوط به مسائل حریم شامل شناسایی، توقف، تخریب و صدور مجوز رسیدگی شده است.

رودباری اذعان داشت: در این مدت یک هزار و 462 کیلومتر از حریم راه های استان نیز آزادسازی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان یادآور شد: علاوه بر پاکسازی حریم راهها، به منظور ایمن سازی جاده ها یک هزار و 953 عدد تابلوی اخطاری و انتظامی در محورها نصب و بیش از 3 هزار و 689 عدد تابلو اخطاری و انتظامی نیز تعمیر شده است.

محمد رودباری لـزوم برنامـه ريـزي صـحيح و پيش بيني شده ايمني جاده اي و حفظ و نگهداری  راه های  موجود را یکی از وظایف ذاتی و اصلی ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای  استان عنوان و خاطرنشان کرد:  راه ها اولین و مهمترین شریان حیاتی حمل و نقل بشـر بوده و کیفیـت راه هـا عامل مهم وجلـوه ای از میـزان توسـعه و پیشرفت جوامع را به وضوح نمايان می کند .

این مسئول، تلفات و صدمات جدی ناشی از تصادفات جاده ای را موجب هدر رفتن مقادیر قابل توجهی از منابع ملی برشمرد و تصریح کرد: : بعد از عواملی چون انسان و خودرو، جاده مهمترین علت بروز سوانح رانندگی است بنا براین بررسی مناطق حادثه خیز جاده ای در محورهای مواصلاتی استان موضوع قابل توجهی برای کارشناسان اداره ایمنی و حریم  اداره کل است.

رودباری ابراز داشت: بررسی مشکلات و موانع در جاده ها ، حفظ حریم راه و رفع تصرفات غیر مجاز، خط کشی سطح راه های استان ، ارتقاءحفاظ ایمنی میانی و کناری راه ها (نصب گاردیل و نیو جرسی)،  تهیه و نصب انواع تابلو و علایم اخطاری جاده ای و نگهداری از سیستم روشنایی راه ها حفظ و ایمن سازی اضطراری راه ها (شیار لرزاننده و علائم هشدار دهنده ) و دیگر موارد از مهمترین اموری است که در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

انتهای پیام/د

ایمن سازی جاده های همدان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر