کد خبر: ۶۲۶۸۴۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱

فرماندار شهرستان سراوان گفت: بحران آب دغدغه همه کشوراست و شهرستان سراوان با توجه به گزارشات کارشناسان در شرایط فوق العاده بحرانی قرار داردکه تمام قنوات رو به خشکی خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  درویش نارویی فرماندار شهرستان سراوان در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان سراوان افزود: برداشت‌های غیر مدیریت شده و بیرحمانه باعث شده تنش آبی در منطقه‌ به اوج خود برسد که در این رابطه باید متولیان امر، فرهنگ مدیرت صحیح مصرف آب را در میان مردم نهادینه کنند.

وی هم‌چنین حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت بی‌رویه و غیرمجاز از چاه‌های مجاز را یکی دیگر از عوامل بحرانی یاد کرد و گفت: با مشارکت مردم و علما و روحانیون دارای تریبون می‌توان جهت فرهنگسازی اقدام کرد.


فرماندار شهرستان سراوان در ادامه خطاب به مسئولان گفت: مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز، مدیریت بهینه مصرف آب در حوزه‌های کشاورزی، صنعتی، شرب و تغییر الگوی کشت و استفاده از آبیاری نوین به جای غرقابی می‌تواند در غلبه بر بحران بی‌آبی تأثیر بسزایی داشته باشد.


فرماندار سراوان هم‌چنین در رابطه با تأمین آب شرب شهروندان گفت: آب شرب یکی از مهم‌ترین دغدغه های دولت است و در همین رابطه ۲ پروژه بزرگ مجتمع دشت شمس‌آباد و گشت در حال انجام است.


وی در ادامه برگزاری همایش با عنوان فرهنگسازی در مصرف آب و استفاده بهینه از منابع آب را توسط امور آب و دیگر اعضا شورای حفاظت از منابع خواستار شدند.


فرماندار سراوان گفت: در راستای فرهنگسازی میان کشاورزان، دولت همه هزینه‌های اجرای طرح‌های آبیاری نوین در این استان را نامحدود کرده و باید به این سمت حرکت کرد تا در مصرف بهینه آب نقشی داشته باشیم.


فرماندار سراوان احداث سد ماشکید سفلی را که به‌زودی کلنگ آن به زمین زده خواهد شد، یادآور شد: این سد با رویکرد اقتصادی، کشاورزی و تأمین آب شرب منطقه ساخته می‌شود و اعتبارات آن از صندوق توسعه ارزی کشور اختصاص پیدا می‌کند و از پروژه‌های شاخص استان بشمار می‌رود.

انتهای پیام/گ

زنگ خشک شدن قنات سراوان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر