کد خبر: ۶۲۶۹۰۸۹
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۰

فرمانده انتظامی مازندران از کشف زمین خواری ۷۱۰ میلیارد ریال از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه مقابله با زمین خواران به منظور حفظ حقوق آیندگان و جلوگیری از بین رفتن مواهب الهی و منابع طبیعی نیازمند یک عزم و اراده ملی و همگانی است، گفت: توجه به موانع، چالش‌ها و راه‌های مقابله با زمین خواری و جرایم مرتبط با آن از راه‌های کاهش این معضل اقتصادی در جامعه است.

وی ارزش مجموع زمین‌های آزادسازی شده از چنگال زمین خواران از ابتدای سال جاری تاکنون را ۷۱۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: بیش از ۵۸۸ هزار متر مربع از زمین‌های تصرف شده طی این مدت آزادسازی و رفع تصرف شد.

فرمانده انتظامی مازندران گرانی شدید در بخش مسکن، روی آوری مردم به سمت شهرنشینی و عدم توسعه بخش کشاورزی را از اثرات منفی زمین خواری اعلام کرد و گفت: طمع ورزی مجرمان یکی از مهمترین دلایل برای تصاحب منابع طبیعی و خدادادی که حقوق عامه مردم و آیندگان است محسوب می‌شود که تصاحب املاک و اراضی با جعل اسناد ملکی و هویتی، نشانه گذاری‌های خود ساخته و تبانی با افراد ذی نفوذ از نمونه‌های بارز آن محسوب می‌شود.

سردار میرفیضی افزود: پلیس مازندران در مبارزه با زمین خواری موفق به شناسایی ۳۷ متهم به زمین خواری از ابتدای امسال تا پایان مردادماه در استان شد که پرونده آنان در فرایند قانونی قرار گرفته است.

انتهای پیام/آ

کشف زمین خواران در مازندران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر