کد خبر: ۶۲۶۹۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
نماینده مجلس افغانستان:

قهرمان گفت: آمریکا 17 سال می‌شود که زیر نام مبارزه با تروریسم در افغانستان می‌جنگد اما هیچ نشانه‌ای از ختم جنگ در افغانستان دیده نمی‌شود.

نشانه ای از پایان جنگ در افغانستان دیده نمی شودبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، «عبدالجبار قهرمان»، عضو مجلس نمایندگان و نماینده پیشین رئیس جمهور در امور دفاعی ولایت هلمند می‌گوید که پس از اعلام استراتژی آمریکا برای افغانستان، حمایت‌های نظامی و مالی از طالبان افزایش یافته است.

قهرمان می‌گوید که پس از اعلام استراتژی جدید آمریکا، سلاح و مهمات زیادی از خارج کشور در اختیار گروه طالبان قرار گرفته و پول‌های زیادی نیز به آدرس رهبران این گروه سرازیر شده است.

وی اظهار داشت: "جنگ کنونی، جنگ مردم افغانستان نیست، تصمیم گیرندگان و تمویل کنندگان در بیرون از مرزهای افغانستان هستند که به گونه بی رویه ای، خشونت‌ها را شدت می‌بخشند".

این نماینده مردم ولایت هلمند در مجلس نمایندگان به نتایج و دستاورد راهبرد جدید آمریکا برای افغانستان خوشبین نیست و تاکید می‌کند که آمریکا علاقمند ختم جنگ در افغانستان نیست.

به گفته آقای قهرمان، آمریکا 17 سال می‌شود که زیر نام مبارزه با تروریسم در افغانستان می جنگد اما هیچ نشانه‌ای از ختم جنگ در افغانستان دیده نمی‌شود این در حالی است که روزانه مردم افغانستان قربانی این جنگ می‌شوند.

وی تاکید کرد که برخورد آمریکا با گروه‌های ترویستی در 16 سال گذشته، اعتماد مردم افغانستان نسبت به صداقت آمریکا در نابودی گروه‌های تروریستی را از بین برده است.

به تازگی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرده است که پس از اعلام استراتژی این کشور برای افغانستان، سربازان خارجی اختیارات بیشتر جنگی را به دست آورده اند.

پنتاگون گفته است که برای نخستین بار پس از 17سال، نیروهای امنیتی افغان به طور کامل به حالت تهاجمی درآمده و گروه های مخالف مسلح هم در حال عقب نشینی هستند.

اما آقای قهرمان در این باره گفت:"با حمایت و پشتیبانی قوای هوایی ناتو، عملیات‌های تهاجمی نیروهای امنیتی افغان بر مواضع گروه‌های مسلح چندین برابر افزایش یافته است اما این عملیات و حمایت‌های ناتو به معنی مهار جنگ نیست بلکه دامنه جنگ را گسترده‌تر می‌کند".

انتهای پیام/

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی