کد خبر: ۶۲۶۹۲۹۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
فرمانده سپاه ثارالله کرمان مطرح کرد :

سردار ابوحمزه گفت :فقط به محرم 61 توجه کردن نتیجه ای در بر ندارد متحجرینی که در مقابل امام حسین و حضرت علی (ع)ایستادند همان هایی هستند که امروز در انقلاب اسلامی مقابل رهبری ایستاده اند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان  ،سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله کرمان در دوازدهمین یادواره شهدای کوی شهید جهاندیده در حسینیه حضرت رقیه (ع) اسدآباد رفسنجان ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب به نقش و ارتباط واقعه کربلا با وضعیت کنونی انقلاب و نقش شهدای محرم 61 با شهدای هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت:اولین گروهی که در مقابل امام حسین (ع) و یارانش ایستادند گروه خوارج نهروان بودند که ریشه این بحث به زمان امیرالمومنین بر می گردد .

وی تصریح کرد :در جنگ نهروان 4تا 8 هزارنفر در مقابل حضرت علی (ع) ایستادند و از فرمان امام سرپیچی کردند در حالیکه همه آنها اهل نماز و قران بودند در این جنگ عده ای مجروح شدند و عده ای هم زنده ماندند که بعد از این واقعه جریان شب 19 رمضان و ضربت خوردن حضرت علی (ع)و در نهایت شهادت ایشان رقم خورد .

سردار ابوحمزه افزود :تعدادی هم برای قصاص گرفتن از حضرت علی (ع) در روز عاشورا از فرزند، آن حضرت انتقام گرفتند و واقعه عاشورا رقم زده شد.

وی بیان داشت :امروز هم در کشور و انقلاب ما متحجرینی وجود دارد که در مقابل امام راحل و رهبر عظیم شان اسلام ایستاده اند اهل نماز و قران هستند اما می گویند چرا باید با امریکا مبارزه کنیم ؟چرا باید ایستادگی کنیم ؟چرا باید به مردم سوریه و عراق کمک کنیم ؟

وی تاکید داشت :ما باید راه و هدف امام حسین(ع) و انطباق ان را با شرایط کنونی انقلاب درک کنیم ،فقط به محرم 61 توجه کردن نتیجه ای در بر ندارد متحجرینی که در مقابل امام حسین و حضرت علی (ع)ایستادند همان هایی هستند که امروز در انقلاب اسلامی مقابل رهبری ایستاده اند .

فرمانده سپاه ثارلله کرمان گفت : متحجرین کسانی هستند که در قالب داعش هزاران نفر را در 7 تا 8 سال اخیر در عراق سوریه ،لیبی،افغانستان و .. به نام اسلام به خاک و خون کشیدند .

فرمانده سپاه ثارلله کرمان اذعان داشت :همه مسئولین در هر سمت و مقامی اگر بخواهند محبوب دلها شوند باید راه محسن حججی را ادامه دهند هر مسئولی در رفسنجان و کرمان باید تابلوی محسن حججی را جلوی خود بگذارد و رسالت و خدمت خود را بداند و باید بداند که چگونه از خون شهدا پاسداری نماید .

وی بیان داشت :طبق فرموده امام انقلاب هیچ شان و مسئولیتی در نظام جمهوری جز نوکری برای مردم نیست همه کارگزاران باید خادم مردم باشند ،همه مسئولین تلاش کنند تکلیف خود را جهادی و مخلصانه فقط برای رضای خدا انجام دهند به دنبال سواستفاده های مالی نباشند ،یک مسئول نباید به دنبال منافع شخصی خود و خانواده اش باید اگر چنین باشد نوعی خیانت به شهدا و اسلام می باشد .
وی اضافه کرد :چرا باید در کشور تکلیف حقوقهای نجومی مشخص نشود ؟همه کسانیکه در این امر دخیل هستند در مقابل خدا و خون شهدا مسئول و جوابگو هستند .
انتهای پیام /ی

برگزاری یادواره شهدا در رفسنجان

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی