کد خبر: ۶۲۷۷۲۸۷
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۲
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش اردبیل؛

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: امسال براساس ابلاغیه سازمان نهضت سوادآموزی در استان اردبیل ۹ هزار و ۲۰۰ نفر زیرپوشش طرح سوادآموزی قرار می‌گیرند که تا به امروز ۳۴ درصد این تعداد تحقق یافته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، یوسف احمدی، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان اردبیل در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی استان اردبیل اظهار داشت: جمعیت استان اردبیل براساس سرشماری سال گذشته، 68.2 درصد شهرنشین و 31.8 درصد روستایی هستند که از این تعداد 48.8 زن و 51.2 درصد مرد بوده که وضعیت سوادآموزی در گروه سنی 10 تا 49 سال بررسی می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر 56 هزار و 838 نفر در رده سنی 10 تا 49 سال در استان اردبیل بیسواد هستند که از کل جمعیت استان اردبیل 93 درصد باسواد و 7 درصد در رده بیسوادان قرار دارند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: در سرشماری سال 90 آمار باسوادی در استان اردبیل 91 درصد بود که در سرشماری سال گذشته به 93.1 درصد افزایش یافته و این در حالی است که میانگین کشوری باسوادی 94.7 درصد است.

احمدی افزود: در شهرستان اردبیل نیز آمار باسوادی 95.4 درصد و آمار بیسوادی 4.6 درصد است که در خود شهرستان اردبیل شامل اردبیل و بخش‌های اطراف 18 هزار و 503 نفر بیسواد وجود دارد.

وی بیان کرد: ابلاغیه سازمان برای استان در سال گذشته 10 هزار و 644 نفر بیسواد بود که 101 درصد تحقق داشتیم و برای امسال نیز سوادآموزی 9 هزار و 200 نفر برای استان اردبیل ابلاغ شده که تا به امروز 34 درصد این تعداد محقق شده است.

وی اظهار کرد: تلاش داریم که تا پایان امسال بتوانیم برنامه هدف در رابطه با سوادآموزی را اجرایی کنیم و تحقق 100 درصدی برنامه ابلاغی را شاهد باشیم

 

انتهای پیام/ح

تحقق 34 درصدی طرح سوادآموزی در اردبیل

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر