کد خبر: ۶۲۷۸۶۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران از همتای افغانستانی خود برای سفر به تهران در یک فرصت مناسب دعوت کرده است.

دعوت وزیر دفاع ایران از همتای افغانستانی خود برای سفر به تهرانبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، این دعوت از وزیر دفاع برای سفر به ایران در حالی صورت می گیرد که در اوایل هفته جاری(یک شنبه) دیپلمات های ارشد دو کشور گفتگوهایی را در سه حوزه امنیتی، آب ها و امورمهاجرین در کابل برگزار کردند. این گفتگوها در مسیر دست یابی افغانستان و ایران به یک سند همکاری های جامع راهبردی است.

دعوت از وزیر دفاع کشور برای سفر به تهران در جریان دیدار روز گذشته(پنج شنبه)، محمدرضا بهرامی، سفیر ایران در کابل با جنرال طارق شاه بهرامی، سرپرست وزارت دفاع صورت گرفت.

در این دیدار، آقای بهرامی دعوت نامه وزیر دفاع ایران به طارق شاه بهرامی تحویل داد.

در این دیدار، سفیر ایران و سرپرست وزارت دفاع درباره موضوعات مورد علاقه دو طرف به ویژه تأمین امنیت، حفظ ثبات منطقه و گسترش روابط بین دو کشور بحث و تبادل نظر کرده اند.

بهرامی در گفتگو با طارق شاه بهرامی ثبات در افغانستان را به نفع تمام کشورهای منطقه دانسته و ایران را پشتیبان دولت و ملت افغانستان برای تامین منافع ملی خود عنوان نموده است .

ایران و افغانستان ۹۳۶ کیلومتر مرز مشترک دارند و سالانه بیش از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دالر ارزش تبادلات تجاری دو کشور است . دو کشور با تهدیدها و چالش های مشترک امنیتی از جمله فعالیت های تروریستی و قاچاق مواد مخدر مواجه اند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر