کد خبر: ۶۳۱۵۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶

شرکت‌های مالی انگلیسی طی چهارده سال گذشته در پولشویی ۸۰ میلیارد پوندی دست داشته‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، محققان گروه موسوم به «شفافیت بین المللی» اعلام کردند، ­شرکت‌های مالی انگلیسی طی چهارده سال گذشته در ۵۲ مورد رسوایی پولشویی شامل ۸۰ میلیارد پوند دست داشته‌اند.

طی روز‌های اخیر و پس از افشای اسناد مربوط به شرکت «اپل‌بای» Appleby در کشور برمودا، مسئله فرار مالیاتی و تخلفات مالی به موضوع اصلی مسائل بین المللی تبدیل شده است.

با این حال در گزارش شاخه انگلیس گروه شفافیت بین الملل آمده است تنها جزایر حوزه دریای کاراییب در مسئله پنهان کردن پول‌ها در میان نیستند و انگلیس نیز رابطی کلیدی در بسیاری از رسوایی‌های بزرگ فساد در سال‌های اخیر بوده است.

بنا بر اعلام این گروه غیردولتی، کلاهبرداران در شرق اروپا و دیگر نقاط اغلب از طریق شرکت‌های ثبت شده در انگلیس پول‌های خود را انتقال می‌دهند چرا که آن‌ها از نظر بسیاری افراد موجه‌تر به نظر می‌رسند.

این در حالی است که وزارت خزانه داری انگلیس هنوز اظهار نظری درباره این گزارش نکرده است. انگلیس می‌گوید این کشور بیش از کشور‌های دیگر با جریان مالی نامشروع مقابله می‌کند. با این حال گروه شفافیت بین الملل دریافته است که حدود نیمی از ۷۶۶ شرکتی که گفته می‌شود در پولشویی دست داشته اند، در انگلیس مستقر هستند.

در بخش دیگری از گزارش این گروه آمده است: «این رسوایی‌ها از لحاظ مالی احتمالا حدود ۸۰ میلیارد پوند پول نامشروع یا بیشتر را شامل می‌شود که برخی از آن‌ها ثبات مالی کل اقتصاد را تهدید می‌کند. با این حال آسیب انسانی قربانیان این تخلفات هنوز برآورد نشده است».

 

انتهای پیام/

 

رسوایی مالی گسترده شرکت‌های انگلیسی

 
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل