کد خبر: ۶۳۲۰۳۶۰
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر:

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به کشت نشاء گوجه فرنگی در سطح ۱۲ هزار هکتار از مزارع استان بوشهر گفت: با توجه به آغاز برداشت این محصول پیش‌بینی می‌شود ۵۴۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل برداشت شود.

۵۴۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر برداشت می‌شودبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،خسرو عمرانی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اینکه این استان قطب تولید برخی محصولات کشاورزی است اظهار داشت: استان بوشهر علاوه بر اینکه قطب تولید خرما است در تولید گوجه فرنگی خارج از فصل از ظرفیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی مناطق استان بوشهر به کشت گوجه فرنگی خارج از فصل اختصاص دارد خاطر نشان کرد: شهرستان‌های دشتستان، دشتی، دیر، جم و کنگان در تولید گوجه فرنگی خارج از فصل نقش مهمی دارند، ولی بیشترین محصول در شهرستان دیر و دشتی کشت و برداشت می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر از برداشت گوجه فرنگی در این استان خبر داد و افزود: برداشت گوجه فرنگی پیش کار، از نیمه دوم آبان ماه از سطح ۲ هزار هکتار از مزارع گوجه فرنگی شهرستان‌های دشتستان و جم آغاز شده است.

عمرانی با اشاره به کشت نشاء گوجه فرنگی در سطح ۱۲ هزار هکتار از مزارع استان بوشهر گفت: با توجه به آغاز برداشت این محصول پیش بینی می‌شود ۵۴۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل برداشت شود.

وی اظهار داشت: در مناطق تنگ ارم، بوشکان و جم به سبب خنک بودن هوا نسبت به سایر مناطق استان، نشاء گوجه فرنگی اوایل مرداد به زمین منتقل و معمولاً برداشت حدود یک‌ماه زودتر صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ز

گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر برداشت می‌شود

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی