کد خبر: ۶۳۲۰۴۵۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بیشترین تخریب‌های ناشی از زلزله شب گذشته در استان کرمانشاه به ترتیب مربوط به سرپل ذهاب، قصرشیرین و بخش ازگله از توابع شهرستان ثلاث باباجانی است.

حضور رییس سازمان مدیریت بحران کشور در مناطق زلزله زدهبه گزارش خبرنگار گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جواناز کرمانشاه اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با حضور در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب گفت:که اولویت ما ارائه خدمات امداد و نجات برای حادثه دیدگان سرپل ذهاب است و در این راستا از همه ظرفیت و امکانات استفاده می‌کنیم.

به گفته او، بالگرد‌های جمعیت هلال احمر و ارتش جمهوری اسلامی در کمترین زمان ممکن با حضور در مناطق زلزله زده نسبت به انتقال مصدومان به مراکز درمانی استان کرمانشاه اقدام کردند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از بسیج همه امکانات و ظرفیت‌های موجود در کشور برای امداد رسانی به مصدومان حادثه زلزله سرپل هاب خبرداد و گفت: ستاد مدیریت بحران در نخسیتن ساعات وقوع زلزله در استان کرمانشاه تشکیل شد تا روند امداد رسانی به مصدومان و ارائه کمک‌های امدادی را مورد بررسی قرار دهد.

وی از تشکیل ستاد مدیریت بحران در وزارت کشور و به ریاست رحمانی فضلی خبر داد و گفت: در پی وقوع این زمین لرزه، تعدادی از مسئولان ارشد کشوری در سرپل ذهاب حضور یافته اند تا از نزدیک به بررسی مشکلات مردم زلزله زده و خسارت دیده بپردازند.

نجار از حضور پررنگ ارتش، بسیج و سپاه در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب خبر داد و گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در برقراری امنیت در مناطق زلزله زده مطلوب عمل کرده است.

وی گفت: از شمار واحد‌های مسکونی تخریب شده بر اثر این زمین لرزه آمار دقیقی در دست نیست، اما کار آوار برداری و بیرون کشیدن افراد یا اجسادی که احتمالا زیرآوار مانده اند به سرعت در حال انجام است.

نجار با بیان اینکه شمار تلفات انسانی ناشی از وقوع زلزله در سرپل ذهاب متفاوت است، گفت: تاکنون طبق آمار‌ها ۳۲۸ کشته و بیش از سه هزار و ۹۵۰ زخمی گزارش شده که احتمال افزایش تلفات انسانی با توجه به وسعت زمین لرزه و حجم خرابی‌ها در حال افزایش است.

وی با اشاره به حضور فرمانده ارتش جمهوری اسلامی در مناطق زلزله زده، گفت: تمام امکانات ارتش جمهوری اسلامی در خدمت مردم سرپل ذهاب و سایر مناطق زلزله زده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد که زلزله زدگان به اقلامی، چون چادر، پتو، آب آشامیدنی و مواد غذایی نیاز مبرم دارند که همه تلاش خود را برای تامین این مایحتاج در کمترین زمان بکار بسته ایم.

انتهای پیام/ف

رییس سازمان مدیریت بحران کشور از مناطق زلزله زده بازدید کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر