کد خبر: ۶۳۲۱۵۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد از آبرسانی به 6 هزار روستایی کهگیلویه و بویراحمد در قالب پروژه‌های بنیاد برکت خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛ ،فیض‌الله پاسره در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه آبرسانی روستای دلی رباط به نمایندگی از پروژه‌های شهرستان باشت از محل بنیاد برکت با اعتیار 2200 میلیون ریالی کلنگ‌زنی شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای 3 کیلومتر خط لوله و شبکه توزیع و احداث یک باب مخزن به حجم 100 متر مکعب بخش هایی از عملیات عمرانی این پروژه است.

پاسره گفت: 22 پروژه با اعتبار حدود 14 میلیارد تومان از محل ستاد اجرایی فرمان امام(بنیاد برکت) برای استان کهگیلویه و بویراحمد تعریف شده که قریب به 60 روستا با جمعیتی بالغ بر 6200 نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی بیان کرد: در شهرستان باشت هم اکنون 3 پروژه در حال فعالیت است که با اجرای 22 کیلومتر خط لوله و شبکه توزیع، 4 باب مخزن به حجم 1100 متر مکعب با اعتباری بالغ بر 21200 میلیون رسال در نهایت 5 روستا با جمعیت حدود 800 نفر را برخوردار خواهد کرد.

مدیرعامل آبفای روستایی استان با اشاره به اینکه در حال برآورد و مطالعه یک پروژه آبرسانی بزرگ در شهرستان باشت هستیم، تصریح کرد: در این پروژه بزرگ آبرسانی، 33 روستا با جمعیتی حدود 2500 نفر از محل منابع بنیاد برکت خدمات‌دهی می‌شوند.

پاسره در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در سال 95 قریب به 38 میلیارد تومان بودجه از محل صندوق توسعه ملی تخصیص داده شد که از منافع آن 18 مجتمع بزرگ آب روستایی و 8 پروژه تک روستایی تعریف و عملیاتی شد و در نهایت 107هزار نفر معادل یک سوم جمعیت روستایی استان مرتفع شدند.

پاسره ادامه داد: برای سال جاری نیز حدود 13 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی استان پیش بینی شده که با تخصیص این مبلغ پروژه های خوبی در زمینه آب روستایی عملیاتی می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت تامین آب سالم و بهداشتی در کنار پروژه های عمرانی، خاطر نشان کرد: برای اولین بار آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد موفق شد با راه اندازی و تجهیز آزمایشگاه بزرگ آب، تندیس برتر کشور در این زمینه را دریافت کرد که به خوبی نشان از اهمیت سلامت آب در کنار تلاش برای تامین آب دارد.

انهای پیام/غ

آبرسانی به 6 هزار روستایی کهگیلویه و بویراحمد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر