کد خبر: ۶۳۲۲۱۷۲
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶

علی‌رغم این که سالانه ۴.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی در استان اردبیل تولید می‌شود ولی متاسفانه به دلیل عدم قدرت رقابت کافی بخش کشاورزی به طور مطلوب توسعه نیافته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، عدیل سروی رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل امروز در جلسه بررسی موانع توسعه صادرات محصولات کشاورزی اردبیل اظهار داشت: علی‌رغم این که سالانه 4.5 میلیون تن محصولات کشاورزی در استان اردبیل تولید می‌شود ولی متاسفانه به دلیل عدم قدرت رقابت کافی نتوانسته‌ایم بخش کشاورزی را به طور مطلوب توسعه دهیم.

وی افزود: در حال حاضر به دلیل تولید خرد محصولات کشاورزی در استان توانایی رقابت در بازار روسیه از ما سلب می‌شود که به همین منظور نیاز است در این زمینه با برنامه‌ریزی‌های منسجم و هدفمند در راستای برطرف کردن مشکلات موجود در این زمینه گام برداشته و تمامی اهداف خود را در این زمینه محقق کنیم.

رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: عدم تامین بسیاری از استانداردها توسط تولیدکنندگان خرد محصولات کشاورزی از دیگر مواردی است که مانع از رشد و توسعه بازار رقابتی در حد مورد انتظار شده که به همین منظور نیاز است با فعال‌سازی اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در راستای تولیدات محصولات کشاورزی گام‌های اساسی برداریم.

سروی بیان کرد: انتظار می‌رود با همکاری و مشکارت مسئولان و دستگاه‌های مربوطه موانع توسعه صادرات را در استان برطرف کرده و زمینه مناسبی برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی در استان فراهم شود تا بتوانیم از این طریق با افزایش کیفیت محصولات به تمامی اهداف خود در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری دست یابیم.

وی تصریح کرد: بازارپسندی و افزایش و ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی نیز از دیگر مواردی است که با هدف توسعه صادرات و اقتصاد استان می‌تواند نقش مهمی ایفا کند که به همین منظور انجام اقدامات لازم در این زمینه می‌تواند گره‌گشای مشکلات ما باشد و ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون شود.

 

انتهای پیام/ع

تولید سالانه ۴.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی در استان اردبیل

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل