کد خبر: ۶۳۲۲۸۹۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
برای نخستین بار در کشور؛

برای نخستین بار در کشور، نوار احیای کودکان در بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز توزیع شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ دکتر سید ابوالفضل هاشمی اصل مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: زمان طلایی ارایه خدمات اورژانس در کودکان بدحال، بسیار کمتر از بزرگسالان است، از طرفی تعیین میزان دارو‌های حیاتی تزریقی در زمان بحران‌های تهدیدکننده حیات در کودکان، بر اساس وزن تعیین می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به نبود امکان وزن کردن دقیق کودک در زمان‌های بحرانی و همچنین به علت عجله کادر درمان، این امر گاهی با خطا مواجه می‌شود که برای رفع این مشکل، استفاده از نوار احیای کودکان در بخش‌های اورژانس پیشنهاد شده و در بسیاری از مناطق جهان درحال استفاده است.

هاشمی اصل با بیان اینکه این نوار بر اساس قد کودک، به هشت منطقه رنگی تقسیم می‌شود، ادامه داد: در هر منطقه، مقدار دارو‌های اورژانس و تجهیزات لازم برای احیای کودک، بر اساس وزن تخمینی او یادداشت شده است.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: این نوار احیا هم اکنون برای نخستین بار در سطح کشور، در دسترس بخش‌های اورژانس و بستری کودکان بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار گرفته است و امیدواریم این اقدام، گامی در راستای ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده به کودکان باشد.
انتهای پیام/ر

توزیع نوار احیای کودکان در بیمارستان‌های شیراز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر