کد خبر: ۶۳۲۳۴۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از اهدای کتاب با ارزش بیش از ١١٨ میلیون تومان به نهادهای دولتی و مردمی در 6 ماهه نخست سال ٩٦ در استان خبر داد.

اهدای کتاب به ارزش بیش از ١١٨ میلیون تومان در آذربایجان شرقیبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: در شش ماهه نخست سال جاری کتابهایی با عناوین و موضوع‌های متنوع به ارزش ١١٨ میلیون و ١٥٨ هزار تومان جهت تجهیز کتابخانه‌های عمومی،‌ مدارس،‌ ادارات، دانشگاهها،‌ مساجد و ... توسط این اداره‌ی کل اهداء شده است.

وی افزود: در طول سال ٩٥ این مبلغ ١٨٠ میلیون تومان بود که این رقم امسال در شش ماهه نخست از افزایش قابل توجهی برخوردار است.

محمدپور، با اشاره به اهمیت و نقش کتاب و کتاب‌خوانی در افزایش آگاهی و بالندگی افراد جامعه گفت: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه حرکتی ارزشمند و مقدس است و اهدای کتاب نیز در این راستا انجام می‌گیرد.

وی افزود: اهدای کتاب به کتابخانه‌ها، ‌مساجد، مدارس، دانشگاهها و ... یکی از شیوه های درگیر کردن افکار عمومی جامعه با مقوله کتاب و کتابخوانی است و روشی برای تامین منابع و غنی ساختن کتابخانه ها به شمار می رود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد: ‌کتاب، مکتب فضیلتی است که در هر زمان و مکان، درهای این مکتب مقدس به روی همه باز است و این یار مهربان جوامع بشری را به مقام واقعی خود سوق می دهد و سعادت آنان را تضمین می کند.

وی افزود: کتاب، حتی در روزگار پیشرفت های چشم گیر بشر در عرصه های دانش و فن آوری نیز نه تنها اهمیت خود را از دست نداده، که ابعاد گسترده تر و تازه تر، و جلوه هایی پایدارتر یافته است.

محمدپور در ادامه با اشاره به آغاز هفته‌ی کتاب و کتابخوانی، برنامه‌های این اداره کل در طول هفته کتاب را متنوع برشمرد و گفت: دهها برنامه‌ی فرهنگی و ادبی با محوریت کتاب توسط ستاد اجرایی هفته کتاب و کتابخوانی در سطح استان در حال اجرا است.

وی گفت:‌ دیدار با نماینده مقام معظم رهبری در استان و استاندار آذربایجان‌شرقی، بازدید از کتابفروشی‌های سطح شهر، بازدید از انتشاراتی‌ها، دیدار و گفت و گو با نویسندگان و ناشران، تجلیل از موسسات فعال در حوزه‌ی کتاب و کتابخوانی، اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی، مدارس و مساجد استان، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی کتاب در تبریز و شهرستانها، برگزاری مسابقه کتابخوانی، برگزاری مراسم جشن کتاب و اختتامیه جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان در تبریز و شهرستانها،‌ رونمایی از آثار چاپ شده در سال ٩٦ و تجلیل از نویسندگان با همکاری انجمن ادبی در تبریز و شهرستانها، تقدیر و تجلیل فعالان و خادمان کتاب و کتابخوانی، برگزاری جلسه نقد وبررسی کتاب در سطح کتابخانه های عمومی استان، برگزاری مراسم نشست کتابخوانی و عضوگیری رایگان درکتابخانه های عمومی از اهم برنامه های ستاد اجرایی هفته کتاب محسوب می‌شود.

 

انتهای پیام/ش

اهدای کتاب با ارزش بیش از ١١٨ میلیون تومان به نهادهای دولتی و مردمی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر