کد خبر: ۶۳۲۳۷۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸

سرکنسول ترکیه در مشهد واستاندار خراسان جنوبی بر توسعه روابط تجاری فی ما بین تاکید کردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بیرجند ؛  مهمت دوغان ، سرکنسول ترکیه در مشهد هدف از سفر به خراسان جنوبی را شناسایی ظرفیت های این استان دانست و گفت: با انتقال اطلاعات کسب شده در این سفر به سرمایه گذاران ترک تلاش می کنیم شاهد سرمایه گذاری در خراسان جنوبی باشیم و روابط مان را توسعه دهیم.


وی با برشمردن ظرفیت های این استان در بخش های گیاهان دارویی، زغال سنگ و کویر افزود: در ترکیه شرکت هایی در این زمینه فعالیت می کنند، بنابراین در این زمینه هم می توان به صورت ویژه با خراسان جنوبی همکاری کرد.


مهمت دوغان وجود خط هوایی ترکیه-خراسان جنوبی و بر عکس را در افزایش مراودات اقتصادی موثر دانست و از پیگیری در این خصوص خبر داد.


مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی هم ظرفیت های این استان را بی نظیر دانست و گفت: سرمایه گذاران خارجی می توانند در بخش های معدنی، کشاورزی، گردشگری و انرژی های تجدیدپذیر در استان فعالیت اقتصادی کنند.


وی با اشاره به درخواستهای فراوان سرمایه گذاران خارجی در بخش انرژی های تجدیدپذیر افزود: اگر سرمایه گذاران ترک در این خصوص سرمایه گذاری کنند، زمین با متراژ وسیع در اختیارشان قرار می گیرد.


مروج الشریعه وجود مرز مشترک با ولایت فراه افغانستان را از دیگر مزیتهای خراسان جنوبی برشمرد و گفت: همسایگی خراسان جنوبی با کشورافغانستان، زمینه صادرات محصولات تولیدی به این کشور را نیز فراهم کرده است.


ارباب خالص رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور هم با بیان این که برای معرفی خراسان جنوبی در کشور ترکیه نیاز به تهیه گزارش های تلویزیونی است گفت: همان طور که تولید کنندگان ترک برای معرفی خراسان شمالی برنامه تولیدی از آن استان تهیه کردند، این اقدام در خراسان جنوبی هم امکان پذیر است.
انتهای پیام/ک


وجود مرز مشترک با افغانستان از مزیت های خراسان جنوبی است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر