کد خبر: ۶۳۵۱۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
مدیرعامل آبفای استان تهران مطرح کرد:

پرورش گفت: باید با کمک شواری شهر و نمایندگان مجلس از صندوق ذخیره منابعی کسب شده تا بسیاری از زیرساخت‌ها که بیش از ۵۰ سال سن دارند، بازسازی شوند.

مدیرعامل آبفای استان تهران مطرح کردایجاد مشکلات رشد جمعیت در چشم‌‌انداز آبی/تاسیسات ۵۰ ساله آب نیازمند بازسازی هستندخبرگزاری فارس: ایجاد مشکلات رشد جمعیت در چشم‌‌انداز آبی/تاسیسات ۵۰ ساله آب نیازمند بازسازی هستندبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد پرورش مدیرعامل آبفای تهران در جلسه مشترک هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان‌های تهران و البرز، اظهار کرد: سرانه منابع آب تجدیدپذیر استان‌های تهران و البرز 300 مترمکعب در سال کمتر از میانگین است و با توجه به این‌که نصف این منابع را از جاهای دیگر وارد حوضه تهران می‌کنیم، کمتر از 200 مترمکعب در سال منابع تجدیدپذیر داریم که اگر برنامه‌ریزی کلانی برای این دو استان نشود، در آینده در موضوع آب و برق با چالش‌های زیادی روبرو خواهیم شد.

وی ادامه داد: اگرچه مشکلات برون‌سازمانی و ناهماهنگی بین سازمانی از جمله در شهرداری داریم ولی در موضوع داخلی بین شرکت‌های آب و برق در سطح استان تهران که بیش از 25 درصد از حجم فعالیت‌های آب و برق کشور را شامل می‌شوند،  ناهماهنگی نداریم.

پرورش با اشاره به مشکلات آبفای استان تهران گفت: یکی از مباحث اصلی، بحث منابع آب و طرح جامع آب شهرهای استان تهران است که شرکت آب منطقه‌ای به جد دنبال می‌کند.

مدیرعامل آبفای تهران گفت: ما در شرکت‌های آبفای جنوب‌غرب استان تهران و آبفای شهرها و شهرک‌های غرب تهران با توجه به کاهش شدید منابع آبی هنوز چشم‌اندازی برای تامین بلندمدت نداریم که این مورد جزو دستورات کار جلسات انسجام‌بخشی آب و آبفاست و جلسات منظمی تشکیل می‌شود.

به گفته وی؛ مشکلات کلان آب  حدود یک‌میلیارد و 350 میلیون مترمکعب برای آب شرب شهری و 100 تا 150 میلیون مترمکعب برای آب شرب روستایی است که باید چاره‌اندیشی شود.

وی افزود: یکی دیگر از مسائل آبفای استان تهران بحث اقتصاد آب و قیمت تمام‌شده است؛ اگر بخواهیم سرمایه‌گذاری‌ها، پروژه‌های انجام‌شده و استهلاک را حساب کنیم، شاید هزینه‌ها به بیش از 2000 تا 2500 تومان در هر مترمکعب آب برسد، در حالی‌که ما به طور متوسط 440 تومان به ازای هر مترمکعب آب از مشترک دریافت می‌کنیم.

پرورش با اشاره به رشد جمعیت گفت: ما در رشد جمعیت نقشی نداریم اما تمام مشکلات آن به ما برمی‌گردد از جمله این‌که ما چشم‌‌انداز آبی برای پردیس و پرند نداریم.

وی تاکید کرد: بحث بازسازی تاسیسات آب، چه در حوزه آب و فاضلاب و چه در حوزه برق از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و با کمک شواری شهر و نمایندگان مجلس از صندوق ذخیره منابعی کسب شود تا بسیاری از زیرساخت‌های ما که بیش از 40 یا 50 سال سن دارند، بازسازی شوند چراکه بازسازی نه ردیف اعتباری و نه منابع مالی دارد.

مدیرعامل آبفای استان تهران طلب‌های این سازمان را از دیگر مشکلات این شرکت دانست و گفت: تنها بیش از 150 میلیارد تومان از یکی از سازمان‌‌ها طلبکاریم و به همان میزان ما هم به شرکت آب منطقه‌ای بدهکاریم که این وضعیت نشان می‌دهد نیاز به تصمیم‌‌گیری‌های بالادستی برای اصلاح این وضعیت است.

پرورش با بیان این‌که در سال 1410 حدود یک میلیارد و 300 میلیون مترمکعب پساب از فاضلاب تهران و شهرهای استان تهران خواهیم داشت، در خاتمه گفت: برای این کار بیش از 14 هزار میلیارد تومان منابع نیاز داریم که در پرو‌ژه‌های فاضلاب تاکنون بیش از 10 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به قیمت روز شده است .

انتهای پیام/

ایجاد مشکلات رشد جمعیت در چشم‌‌انداز آبی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر