کد خبر: ۶۳۵۱۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: توسعه اتوماسیون شبکه‌های توزیع برق در دستور کار شرکت توزیع برق استان قرار دارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛ اکبر حسن‌بگلو مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: توسعه هوشمندسازی و اتوماسیون در شبکه‌های توزیع برق در دستور کار شرکت توزیع برق آذربایجان غربی قرار دارد.
وی در ادامه افزود: در همین راستا کارگاه آموزشی کارشناسان شرکت توزیع برق آذربایجان غربی با اتوماسیون شبکه‌های توزیع برق با حضور مدرسین شرکت اترک انرژی برگزار شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: در ارومیه ۱۹ پست ۲۰ کیلوولت وجود دارد که با بهره‌گیری از سیستم‌های هوشمند الکترونیکی به صورت اتوماسیون مدیریت می‌شود و با توجه به ویژگی‌های این سیستم‌ها در بهبود توزیع برق، این کارگاه آموزشی برگزار گردید.
حسن‌ بگلو تاکید کرد: عزم جدی در شرکت توزیع برق آذربایجان غربی مبنی بر افزایش قابلیت‌های اتوماسیون شبکه‌های توزیع برق در استان وجود دارد و به منظور تحقق این مهم تمام بخش‌های متولی مشارکت فعال دارند.

کاهش خطای انسانی مهم‎ترین دستاورد هوشمندسازی شبکه‌های توزیع برق است

سعید شعاری نژاد مدیرعامل شرکت اترک انرژی ومدرس دوره اتوماسیون شبکه‌های توزیع برق استان گفت: یکی از مهم‎ترین دستاوردهای هوشمندسازی شبکه‌های توزیع، کاهش خطای انسانی است که در پی استقرار سیستم اتوماسیون در پست‌های ۲۰ کیلوولت به دنبال آن هستیم.
وی بیان کرد: به کارگیری سیستم‌های هوشمند الکترونیکی در پست‌های توزیع سبب می‌شود که در زمان‌های بروز مشکل مدیریت صحیح اعمال شود و از بروز قطعی در شبکه توزیع جلوگیری شود.
شعاری نژاد تصریح کرد: اندازه‌گیری پارامترهای مهم در شبکه‌های توزیع نیروی برق که برای تصمیم گیری مهم است از ویژگی‌های سیستم‌های هوشمند الکترونیکی موجود در پست‌های توزیع ۱۹ گانه ارومیه است.
وی افزود: پس از به کار گیری این سیستم‌های هوشمند امکان کاهش قطعی برق به میزان قابل توجهی وجود دارد و جهت جلوگیری از وارد آمدن خسارت‌های زیاد در زمان‌های بروز حادثه در شبکه توزیع، از اعمال مدیریت خودکار و هوشمند بهره گرفته شده است.
شعاری نژادگفت : فناوری به کار رفته در سیستم‌های اتوماسیون پست‌های ۲۰ کیلوولت ارومیه، همگام با آخرین فناوری‌های موجود در کشور کانادا بوده و مشابه این نوع سیستم در شهرهای کانادا با حجم و وسعت توزیع برق مشابه ارومیه نیز به کار گرفته شده است.
انتهای پیام/م
 
 
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی