کد خبر: ۶۳۵۱۶۷۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۷

اولین همایش کشوری حمایت از خرس سیاه آسیایی در منطقه گردشگری دهبکری بم با حضور دوست داران محیط زیست و کوهنوردان سراسر کشور برگزار شد .

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  جزینی زاده مدیر کل محیط زیست استان کرمان در همایش کشوری حمایت از خرس سیاه آسیایی گفت: باید استراتژی توسعه پایدار رعایت شود به نحوی باشد که هر گونه برداشت غیر معقول و هر گونه تعریض و بوته کنی تخریب و برداشت و ریختن باطله در پناهگاه حیات وحش ممنوع است.

وی گفت : جاده سازی در پناهگاه حیات وحش زیستگاه خرس سیاه آسیایی و جنگل بنه کشور در دهبکری انجام شده هیچ هماهنگی با محیط زیست استان انجام نشده است و مورد تائیدمحیط زیست نیست مراتب با دستگاه قضای اعلام شده و دادستان جیرفت دستور توقف کار را دادند کسانی که کار تخریب را انجام داده اند باید خسارت وارده را جبران کنند .


جزینی افزود : ما نباید محیط زیست خود را پیش فروش کنیم بلکه امانتی است از نسل های قبل که به دست ما رسیده  و باید از آن نگهداری کنیم و این امانت را به آیندگان تحویل دهیم .


 اشک فرماندار بم گفت: پناهگاه خرس سیاه آسیایی بخشی از آن در منطقه دهبکری بم قرار دارد و مسئولین موظف هستند از آن حمایت کنند هیچ کس مخالف توسعه نیست ولی باید همراه و همگام با محیط زیست باشد هدف این همایش حمایت از زیستگاه خرس سیاه آسیایی است.

وحید رحیمی نژاد دبیر این همایش گفت: اولین همایش حمایت از خرس سیاه آسیایی در منطقه گردشگری دهبکری به مدت سه روز در حال برگزاری است.

وی افزود: در اثر تخریب جنگل بنه و با درختان 300تا 700 ساله برای راهی بی اهمیت  تعداد 2800 درخت بنه کنده شده که اگر این راه بخواهد ادامه پیدا کند بیش از 8000 هزار درخت بنه قطع می شود و زیستگاه خرس سیاه آسیایی در معرض خطر و انقراض است.


رحیمی نژاد افزود: در این همایش کشوری تعداد 700 نفر از دوست داران محیط زیست کوهنوردان سراسر کشور  شرکت کرده اند.

جنگل بنه و زیستگاه خرس سیاه آسیایی بین منطقه بم و جیرفت مشترک می باشد و  راه سازی جیرفت چند سالی است جاده ای بطول 22متر در جنگل بنه زده است .

انتهای پیام/ی

زیست گاه خرس سیاه آسیایی در خطر است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر