کد خبر: ۶۴۲۱۶۱۴
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۱

معاون سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: متأسفانه تخلیه زباله و نخاله در محدوده شهر یکی از مشکلات خیلی جدی است که این رودخانه را در کنار فاضلاب، تهدید می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ،  حمید ظهرابی، معاون سازمان حفاظت از محیط زیست بیان داشت: در شهر اهواز کمتر از 5 درصد فاضلاب تصفیه می‌شود و عمده فاضلاب وارد رودخانه‌ای می‌شود که مردم مصرف شرب دارند.

وی افزود: امروز بحث بازدید از رودخانه کارون را داشتیم؛ متأسفانه تخلیه زباله و نخاله در محدوده شهر یکی از مشکلات خیلی جدی است که این رودخانه را در کنار فاضلاب، تهدید می‌کند.

وی با اشاره به نقش داشتن تخلیه فاضلاب‌های صنعتی در آلودگی کارون و ایجاد مشکلاتی در آب این رودخانه در روزهای اخیر گفت: اجرای طرح جامع کاهش آلودگی رودخانه کارون که برنامه‌ریزی بسیاری برای آن انجام شده است، باید به سرعت پیگیری شود.

ظهرابی خطاب به مدیران استانی تصریح کرد: برای جلوگیری از تخلیه نخاله و زباله در رودخانه کارون، شهرداری و آبفا به وظایف خود در این زمینه عمل کنند و حتی آب و برق نیز باید به این موضوع کند.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست کشور بیان کرد: در شهر اهواز کمتر از 5 درصد فاضلاب تصفیه می‌شود و عمده فاضلاب وارد رودخانه‌ای می‌شود که مردم مصرف شرب دارند و اینها به‌هیچ‌وجه قابل‌پذیرش نیست؛ شرکت آب و فاضلاب نامش آب و فاضلاب است و بخشی از کار را رها کردن و این اصلاً درست نیست.

ظهرابی همچنین در خصوص معضل ریزگردها در خوزستان نیز گفت: در ارتباط با کانون‌های ریزگرد اتفاقات خوبی در استان خوزستان انجام شده و انتظار می‌رود تخصیص آب برای آبیاری نهال‌کاری در کانون‌های ریزگرد خوزستان به‌صورت دائم انجام شود؛ همچنین موضوع گردوغبار باید در اولویت وزارت نیرو باشد.

وی با اشاره به وضعیت خوب تالاب هورالعظیم و آبگیری ۷۰ درصد آن گفت: سرشماری ۲۵۰ هزار قطعه پرنده و صید و صیادی مردم در این تالاب نشان‌دهنده بازیابی سیستم و حرکت به سمت‌وسوی شایسته است. همچنین انتظار می‌رود که تأمین حق آبه تالاب‌های خوزستان موردتوجه بیشتر وزارت نیرو قرار بگیرد.

انتهای پیام/م

کمتر از ۵ درصد فاضلاب اهواز تصفیه می‌شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر