کد خبر: ۶۴۲۳۷۱۲
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
اسدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد:

یک مقام مسئول گفت: اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری احیای اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام تاثیر بسزایی در تولید پایدار و اشتغالزایی افراد جویای کار دارد.

اجرای طرح 550 هزار هکتاری امری مهم در تولید پایدارمسعود اسدی عضو شورای مرکزی خانه کشاورز در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح 550 هزار هکتاری احیای اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام اظهار کرد: بنابر تاکید مقام معظم رهبری، اجرای طرح 550 هزار هکتاری کشاورزی در این دو استان یکی از اقدامات تاریخی و ارزشمند متاثر از عواقب جنگ تحمیلی به شمار می رود.

به گفته وی؛ اجرای این طرح توسعه پایدار تولید، ثروت آفرینی و اشتغالزایی افراد جویای کار در این دو استان را به همراه دارد.

اسدی ادامه داد: با مصوبه هیأت دولت، اجرای این طرح به موسسه جهاد نصر واگذار شد که با توجه به وسعت و پراکندگی طرح در ابتدا مشکلاتی در اجرا دیده شد که خوشبختانه با حل بحران ها و معضلات پیش رو، فاز اول به اجرای کامل رسید.

این مقام مسئول از اجرای فاز دوم طرح در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت:  برخی از تشکل‌های کشاورزی و فعالان بخش استان معتقدند که اجرای فاز دوم باید توسط جهاد کشاورزی استان و قرارگاه خاتم الانبیا به اجرا دربیاید، اما در مقابل برخی از تشکل‌های استانی معتقدند  که با اجرای فاز دوم این طرح از سوی موسسه جهاد نصر می‌گویند  در یک روند مقایسه ای شناسایی نقاط ضعف و قوت فاز اول به سهولت امکان پذیر است.

وی  اجرای فاز دوم این طرح را دستاوردی مهم در اشتغال پایدار برای تمامی افراد جویای کار استان و دانش آموختگان سایر استان ها اعلام کرد.

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز با اشاره به اینکه استان خوزستان، قطب تولید غلات کشور به شمار می رود، تصریح کرد: افزایش 50 درصدی تولید غلات و جلوگیری از مهاجرت روستاییان و کشاورزان به حاشیه شهرها از دیگر دستاوردهای اجرای این طرح به شمار می رود.

وی در خاتمه یادآور شد: مقام معظم رهبری با توجه به دیدگاه ملی که نسبت به  اجرای این طرح داشتند، بودجه لازم را به این امر اختصاص دادند.

انتهای پیام/

افزایش 50 درصدی تولید غلات، دستاورد اجرای طرح 550 هزار هکتاری

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر