کد خبر: ۶۴۴۸۲۶۶
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
کد خبر : ۶۴۴۸۲۶۶

نشست مشترک وزیر و معاونین وزارت ورزش و جوانان با روسای فدراسیون‌های ورزشی در اهواز با حضور استاندار خوزستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان نشست مشترک وزیر و معاونین وزارت ورزش و جوانان با روسای فدراسیون های ورزشی در اهواز با حضور استاندار خوزستان آغاز شد.

در ابتدای جلسه محمدیان نماینده مردم رامهرمز در نشست مشترک روسای فدراسیون های ورزشی با دکتر سلطانی فرگفت: انصافا اعلام می کنم دکتر سلطانی فر تک تک قول های خود در هنگام اخذ رای اعتماد از مجلس را دنبال کرده است و بویژه در مورد خوزستان با جدیت و اهمیت پیگیر مسایل ورزشکاران و جوانان این استان است . سفرهای استانی ایشان به نقاط محروم و پیگیری مداوم خواست مردم و ورزشکاران از جمله صفات خوب مدیریتی وزیر ورزش و جوانان است.

در ادامه پاپی زاده رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان در نشست مشترک وزیر و روسای فدراسیونهای ورزشی اظهار کرد: مجلس تعصب خاصی به حوزه ورزش و جوانان دارد. حضور وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان به همراه روسای فدراسیونها در اهواز، کار نو و ارزشمندی است که برای اولین بار در خوزستان انجام می شود و آن را به فال نیک می گیریم.

او افزود: خوزستان از دیرباز در ورزش بسیار ظرفیت های بزرگ به ویژه در فوتبال، کشتی و وزنه برداری داشته و دارد.30 درصد آب های کشور را داریم ولی هنوز از اسکله قایقرانی محروم هستیم و باید به این ظرفیتهای استان توجه شود. سرانه فضای ورزشی خوزستان پایین است و در حوزه زیرساخت ها باید تقویت شویم.

پاپی زاده ادامه داد: از زمان حضور دکتر سلطانی فر کارهای خوبی در ورزش انجام شد و نمایندگان مجلس هم با نگاهی ویژه به ورزش احکام خوبی برای بهبود بودجه ورزش در قانون برنامه ششم در نظر گرفتند.با توجه به ظرفیت انسانی و اقلیمی خوزستان، این استان نیازمند نگاه و سرمایه گذاری ویژه تری از سوی مسئولان است. اداره کل ورزش و جوانان خوزستان انصافا در این یکسال اخیر خوب کار کرده است اما نیازمند منابع مالی بیشتر رای اجرای برنامه ها و توسعه زیر ساخت ها است.

تقدیر وزیر ورزش و جوانان از 10 فدراسیون ورزشی به مناسبت برگزاری برنامه های ویژه دهه فجر انقلاب اسلامی

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در نشست روسای فدراسیون های ورزشی در خوزستان از 10فدراسیون ورزشی برگزار کننده رقابت ها و برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی تقدیر کرد.

هفت فدراسیون کشتی، دوومیدانی، بدمینتون، تنیس، کاراته، شطرنج و سوارکاری به جهت برگزاری رقابت های بین المللی جام فجر ۹۶ مورد تقدیر وزیر ورزش و جوانان قرار گرفتند.

همچنین سه فدراسیون ورزش های همگانی، ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی و فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی به دلیل برگزاری مناسب برنامه‌های ورزش همگانی دهه فجر ۹۶ مورد تقدیر دکتر سلطانی فر قرار گرفتند.

سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در این جلسه گفت: خوزستان سرزمینی که هر وجب آن به خون شهیدان گلگون کفن معطر شده است و در ورزش ایران در طول سال های گذشته چه قبل یا بعد انقلاب نقش بسیار مؤثر و جایگاه روشنی داشته است.جان باختن جمعی از هموطنان در حادثه سقوط هواپیمای مسافربری یاسوج را تسلیت می گویم.

او ادامه داد: امسال در کشور شاهد حوادث تلخ مختلفی بودیم که هر کدام از آنها باعث شد خساراتی بر پیکره اجتماعی کشور وارد شود و مشکلات اجتماعی ایجاد کند.امیدوارم با تدبیر، همدلی، وحدت و هماهنگی از این پس کمتر شاهد این حوادث نگران کننده و غمبار باشیم.از مردم شریف و قهرمان خوزستان، استاندار محترم و نمایندگان محترم خوزستان و میزبانبان محترم تشکر می کنم.امروز در خوزستان با تمام قوا آمدیم. رؤسا و مسئولان 50 فدراسیون ورزشی کشور حضور دارند. این سفرها برای بازدید از نزدیک مشکلات استان ها و شهرستان ها به ویژه در نقاط مرزی و محروم تدارک دیده شده است که از یکسال گذشته شروع شده است. ابتدا در سیستان و بلوچستان، همدان، تبریز و امروز به خوزستان آمدیم.

سلطانی فر افزود: فکر می کنم حضور مسئولان در استان ها تأثیرگذار است و با این هماهنگی و تعامل با مجموعه مدیریت استان ها و همچنین مجموعه ورزشی بتوانیم مشکلات ورزشی را حل کرده و زمینه ساز توسعه فرهنگی و اجتماعی کشور شویم تا در کنار توسعه اقتصادی و سیاسی سایر وزارتخانه ها حرکت هماهنگ و یکسان توسعه کشور را مدیریت کنیم.

 امروز در سرزمین قهرمان خوزستان هستیم، سرزمینی که یکی از طلایی ترین دوره های تاریخ سیاسی معاصر ایران یعنی هشت سال جنگ تحمیلی بخش های عمده ای در این استان شکل گرفت.

دوره طلایی که همواره در تاریخ کشور به عنوان یک دوره بسیار روشن و پرافتخار از آن یاد می کنیم و در آینده نیز مطمئنا نسل های آینده با همین تحلیل و ارزیابی به عنوان طلایی ترین دوره تاریخ سیاسی معاصر ایران از این دوره یاد خواهند کرد.

خوزستان سرزمینی که هر وجب آن به خون شهیدان گلگون کفن معطر شده است و در ورزش ایران در طول سال های گذشته چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی نقش بسیار مؤثر و جایگاه روشنی داشته است.

به یاد داریم که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تیم های بسیار ارزشمند و توانمندی در رشته های مختلف استان خوزستان حضور داشتند؛ دقیقا به خاطر دارم سال های آخر دهه 40 و اوایل دهه 50 تیم ملی فوتبال وقتی به میدان می رفت شاید بیش از نیمی از ترکیب این تیم فوتبالیست های خوزستانی بودند.

ورزشکاران خوزستانی در ورزش های رزمی، راکتی و کشتی افتخارات بسیاری برای ایران کسب کرده اند. با توجه به ظرفیت ها، نیروها و توانمندی های خوزستان باید نگاه ویژه، عمیق، همه جانبه و جامعی را به ورزش این استان داشته باشیم.

امروز با همه توان و بضاعت خود به خوزستان سفر کردیم تا با نظارت، تعامل و هماهنگی با هیئت های ورزشی استان یک برنامه ریزی بلندمدت و همه جانبه ای برای بهره مندی از همه ظرفیت های ورزشی خوزستان انجام و به رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی استان کمک کنیم.

عزم خود را جزم کرده ایم تا با هماهنگی مدیران خوزستانی بتوانیم ظرف سه سال آینده بخش قابل توجهی از پروژه های نیمه تمام را به بهره برداری برسانیم.

بی شک توسعه کشور در همه ابعاد نیازمند ابزارها و امکانات مختلفی است که مهمترین آن اعتماد بین مردم و مسئولان در دستگاه های مختلف است و پایه های آن باید هر روز مستحکم تر از قبل شود.

مردم باید این اعتماد را داشته باشند که افراد متولی امور، دغدغه ای به غیر از حل مشکلات آنها و گره گشایی امور ندارند. در مرحله بعد باید امید به آینده داشته باشند که همه مشکلات حل می شوند.

در بخش توسعه ورزش همگانی، قهرمانی، بانوان یا ایجاد زیرساخت های ورزشی، استعدادیابی و گسترش پایگاه های مختلف استعدادیابی و ورزش قهرمانی باید شرایطی فراهم کنیم که وفاق و وحدت اجتماعی و ارتقای غرور ملی تحقق پیدا کند.

به عنوان عضوی از هیات دولت شهادت می دهم هفته ای نیست که در جلسات هیات دولت به بهانه ها و دلایل مختلف مباحث مربوط به خوزستان مطرح نشود؛ تأکیدات رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی به منظور استفاده از همه ظرفیت های دستگاه های اجرایی برای حل مشکلات این استان (اجتماعی، ریزگردها، مرزها، صنایع و امور مختلف) نیز ابلاغ می شود.

امیدوار هستیم که با همت مسئولان ملی در کنار حرکت های خوب خوزستان، تعامل با مردم و حمایتی که مردم از مسئولان، نظام و دولت دارند شاهد حل مشکلات مردم باشیم.

امیدوارم روزی را ببینیم که خوزستان قهرمان، با گذشته ای درخشان در ابعاد مختلف به یک استان توسعه یافته، پیشرو با مردمی بدون مشکل در حوزه های مختلف از جمله اشتغال جوانان تبدیل شود.

وزیر ورزش و جوانان در مورد بی اعتنایی بازیکنان عربستان به یک دقیقه سکوت برای جان باختگان سقوط هواپیمایی ایران گفت: اتفاق خوبی از سوی تیم الهلال رخ نداد و از سوی فدراسیون فوتبال اعتراض می کنیم.

انتهای پیام/

اظهارات سلطانی فر درباره وضعیت ورزش کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر