معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری مطرح کرد:

یک و نیم میلیون دلار برای توسعه اشتغال در مناطق محروم صرف می‌شود

رضوی گفت: روستاییان مرزنشین می‌توانند از وام‌های ۴ درصدی برای اشتغال و سایر روستاییان از وام‌های ۶ تا ۸ درصد بهره ببرند.

یک و نیم میلیون دلار برای توسعه اشتغال در مناطق محروم صرف می‌شود به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری توسعه صنعت و اشتغال پایدار در مناطق محروم با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهار کرد: بر اساس پیگیری ها و کارهای بسیاری که انجام داده ایم توانستیم در آخرین روزهای کاری سال 96 موفق به امضای تفاهم‌نامه با ایدرو شویم.

 وی افزود: یکی از موضوعاتی که در نظام برنامه‌ریزی کشور از آن غافل بودیم، سرمایه‌های فیزیکی و استانی روستاییان و عشایر کشور است که سازمان ایدرو با توجه به اینکه یک سازمان اجرایی است می‌تواند ظرفیت‌های موجود در این حوزه ها را بیش از پیش شکوفا کند.

 رضوی تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی های جهانی تا سال 2030، 4 تا 8 میلیون عنوان شغلی در دنیا عوض شده و نزیک به 2 میلیون عنوان شغلی جدید ایجاد می‌شود.

 معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری افزود: ایدرو یکی از سازمان‌های توانایی است که می‌تواند در کشور عناوین شغلی جدید را بوجود آورد.

 وی اذعان کرد: دولت تدبیر و امید با آسیب شناسی که انجام داد دریافت که فقدان شغل‌های مناسب و درآمدزایی در مناطق محروم یکی از مشکلات بزرگ کشور است و در جهت رفع این مشکل دولت لایحه‌ای را به مجلس برد و با تصویب مجلس شورای اسلامی مبلغ یک و نیم میلیون دلار برای توسعه اشتغال در مناطق محروم اختصاص داده شده است.

 رضوی تأکید کرد: هدف ما استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی است و در این راستا طی توافق صورت گرفته با ایدرو، با شروع سال 97 کارهای بزرگی برای روستاییان و عشایر کشور صورت خواهد گرفت.

 معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: روستاییان مرزنشین می‌توانند از وام‌های 4 درصدی برای اشتغال و سایر روستاییان از وام‌های  6 تا 8 درصد بهره ببرند.

در ادامه منصور معظمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهار کرد: خوشحالم که در روزهای پایانی سال 96 شاهد انعقاد قرارداد بین ایدرو و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری هستیم.

 وی افزود: یکی از وظایف ایدرو سرمایه‌گذاری در مناطق محروم و نقاطی است که بخش خصوصی علاقمند به ورود به آن‌ها نیست و بر اساس قانون شرایطی فراهم شده که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای حمایت از اشتغال و سرمایه‌گذاری به این امور ورود کند.

 وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در تفاهم نامه امروز سعی کرده‌ایم و بخشی از دل نگرانی‌ها را مرتفع کرده و با توجه به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید هستیم، به هدف کمک به توسعه اشتغال در مناطق روستایی دست یابیم.

 معظمی در پایان تأکید کرد: مجموع تفاهم‌نامه کنونی به توسعه اشتغال و صنعت در مناطق محروم می‌انجامد.

 انتهای پیام /

  ایجاد 2 میلیون عنوان شغلی جدید تا سال 2030

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: صنعت ، اشتغال
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر