کد خبر: ۶۵۲۴۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
کد خبر : ۶۵۲۴۲۵۲
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی؛

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: یک میلیون ۱۸۷ هزار و ۳۱۱ نفر در استان شاغل هستند که نزدیک به ۱۴۴ هزار نفر نیز بیکار ثبت‌نام شده در استان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ شهرتی‌فر معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی در بیست و نهمین جشنواره امنتان از کارگران، گروه‌های کار و واحد‌های نمونه استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ما نیز در استان با مشکل بیکاری مواجه هستیم، از این‌رو به سوی مجموعه افرادی که می‌توانند به این ابرچالش کمک کنند، دست دراز کرده و دستشان را می‌بوسیم، گفت: یک میلیون ۱۸۷ هزار و ۳۱۱ نفر در استان شاغل هستند که قریب به ۱۴۴ هزار نفر نیز بیکار ثبت‌نام شده در استان وجود دارد، ولی در مجموع نرخ بیکاری در استان آذربایجان‌شرقی از متوسط کشوری دو درصد کمتر است.

شهرتی‌فر اضافه کرد: استان آذربایجان‌شرقی دارای ۳۶ شهرک صنعتی، ۱۷ ناحیه صنعتی، بیش از ۳۵ هزار کارگاه فعال در تأمین اجتماعی بوده و به عنوان قطب صنعتی شمرده شده است.

وی متذکر شد: امید است با فعالیت تمام واحد‌های صنعتی و تولیدی در سالی که مزین به سال حمایت از کالای داخلی است و با سیاست‌گذاری صحیح، به سمت رو به رشد و فعال‌تر از گذشته حرکت کنیم.

شهرتی‌فر با تاکید به اینکه معتقدیم روش‌های صحیح نتایج صحیحی خواهد داشت، گفت: برای نمونه همه از میزان ورودی مرز‌ها خبر دارند که خوشبختانه با سیاست‌گذاری، مبلغ خروجی برای مسافران افزایش یافت به طوریکه این میزان افزایش برای بار دوم و سوم زیادتر خواهد شد و این باعث شده تا واردکننده برخی اقلام به کشور که سوءاستفاده‌گر بوده و از طریق رد و بدل مسافر اجناس خود را از مرز به کشور وارد می‌کردند، تا حدودی مسئله مدیریت شود و امیدواریم بقیه مسائل نیز حل و فصل شود.

وی مجموع بیمه‌شدگان اصلی در استان را ۶۷۲ هزار و ۹۵۳ نفر اعلام کرد و ادامه داد: این آمار در مقایسه با سال‌های قبل از نظر تعداد بیمه‌شدگان در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

شهرتی‌فر اذعان داشت: در بخش‌های خصوصی و دولتی فقط کارفرمایان و کارگران با ارزش‌ترین نیرو‌های مولد هستند که در کنار سرمایه و به‌روزرسانی تکنولوژی قرار گرفته‌اند و ما باید قدر نیروی انسانی ماهر و با تخصص را بدانیم.

وی با اشاره به اینکه مفتخریم متخصصان آذربایجان در کل کشور فعال هستند، ادامه داد: الحمدالله مجموعه وزارتخانه و مسوولان دولتی با هماهنگی و همدلی در ارتباط مثبت با کارگروه و کمیسیون کار در حال یافتن علاج واقعی و پیشگیری از بروز بحران بوده و آن را جزو سیاست اصلی خود قرار داده‌اند و قطعاً با همین روحیه در استان خواهیم توانست مشکلات و بحران‌های واحد‌های تولیدی و بیکاری را حل کنیم.

معاون امورسیاسی استانداری آذربایجان‌شرقی در پایان بیان کرد: امیدواریم در هیچ خانواده‌ای بیکار وجود نداشته باشد و هر جوان مطابق میل خود در حال فعالیت مثبت و اثرگذار در کشور باشد. 

 

انتهای پیام/ش

آذربایجان‌شرقی دارای ۳۶ شهرک صنعتی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ