کد خبر: ۶۵۳۵۶۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۰
بيرجند/

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: طی 9 ماه نخست سال جاری رقمی معادل 120 میلیون دلار حجم صادرات کالا از استان خراسان جنوبی بوده است

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛علیرضا جمیع صبح امروز در جمع مسئولان اقتصادی خراسان‌جنوبی به بیان عملکرد بخش صادرات و تجارت این مجموعه در خراسان جنوبی پرداخت و اظهار داشت: تراز تجاری خراسان جنوبی در سال جاری مثبت بوده است.
وی افزود:‌ در مدت مذکور 69 فقره ثبت سفارش برای صادرات داشتیم که این میزان به ارزش ریالی 21 میلیون دلار بوده است.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از صدور 356 فقره کارت بازرگانی در استان خبر داد و گفت: ‌از این تعداد 148 فقره معتبر است و طی 9 ماه سال جاری نیز تعداد 29 فقره کارت بازرگانی جدید در استان صادر شده همچنین در این مدت 56 فقره کارت بازرگانی نیز برای فعالیت تمدید اعتبار شده است.
جمیع از وجود 486 فقره کارت پیله‌وری برای تجارت در استان خبر داد و افزود:‌ در سال جاری نیز 17 کارت پیله‌وری جدید صادر و 52 کارت نیز تمدید مدت فعالیت شده است، همچنین 7 هزار و 600 کارت مبادلات مرزی نیز تاکنون در استان صادر شده است.
 
*کاهش 18 درصدی صادرات در خراسان جنوبی
وی از کاهش 18 درصدی میزان صادرات در خراسان جنوبی در 9 ماه سال جاری خبر داد و اظهار داشت: همچنین در مدت مذکور 1.6 میلیون دلار واردات به استان را داشتیم که از این نظر تراز تجاری استان مثبت است.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به بیان عملکرد این مجموعه در بخش بازرگانی داخلی پرداخت و افزود: در حال حاضر 97 اتحادیه و چهار مجمع امور صنفی در سطح استان فعال است که 18 هزار واحد صنفی فعال را پوشش داده است.
جمیع تصریح کرد: از 97 اتحادیه فعال استان 48 اتحادیه در بیرجند وجود دارد که کار 10 هزار واحد صنفی در این شهر را پوشش می‌دهد.
وی از صدور یک‌هزار و 100 پروانه کسب جدید در 9 ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت:‌ همچنین 261 پروانه نیز در این مدت تمدید شده است./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر