کد خبر: ۶۵۳۹۰۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۱۵

انصراف البرادعي از شرکت در انتخابات با واكنش هاي متعددي از سوي نامزدهاي احتمالي اين انتخابات مواجه شد.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري رويترز، "حمدین صباحی" نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری مصر، محمد البرادعی را فردی "ارزشمند و ملی گرا و محترم» توصیف کرد و گفت هیچ کس نمی تواند اهمیت نقشی را که البرادعی در مبارزه برای تغییر رژیم حسنی مبارک ایفا کرد انکار کند.

"صباحی" روز شنبه در واکنش به اعلام انصراف البرادعی از نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری مصر با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: در برخی مسائل با البرادعی موافق و در برخی مسائل با او اختلاف داریم ولی در هر حال او فردی شایسته احترام و تقدیر است.

این بیانیه می افزاید:‌ ممکن است ما البرادعی را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری از دست داده باشیم ولی قطعا از او در خدمت مصر و آینده آن و خیزش آن بهره خواهیم برد.

صباحی افزود با البرادعی هم عقیده است که بهترین راه این است که قانون اساسی جدید مصر پیش از انتخابات ریاست جمهوری تدوین شود.

وی تاکید کرد تدوین قانون اساسی نیاز به زمانی طولانی ندارد و می توان آن را پیش از انتخابات ریاست جمهوری تکمیل کرد که در این صورت زمان تحویل دادن قدرت به رئیس جمهور منتخب غیرنظامی به تاخیر نخواهد افتاد.

صباحی تاکید کرد از آنجا که بحث و گفتگو درباره مبانی قانون اساسی مدتی طولانی است آغاز شده است از نیروهای ملی و سیاسی در پارلمان جدید می خواهیم درباره قانون اساسی جدید و تشکیل کمیته موسسان که باید نماینده همه طیفها و رویکردهای مردم مصر باشد به توافق ملی دست یابند.

البرادعی روز شنبه انصراف خود را از نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری مصر اعلام و در عین حال تاکید کرد فعالانه به خدمت به مصر ادامه خواهد داد./ا

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی