کد خبر: ۶۵۴۱۸۴۳
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷

دعای روز آخر رمضان و شرح آن را در این خبر از باشگاه خبرنگاران جوان بخوانید.

دعای روز سی‌ام ماه رمضان + شرح دعای آخرین روز رمضانماه مبارک رمضان به عنوان ماه مهمانی خدا از بهترین و پر فیض ترین  ایام سال به شمار می رود. ماهی سرشار از برکت  و لطف الهی که با روزه داری و عبادتی خالصانه می توان با معشوق خود یعنی پروردگار به آرامشی وصف ناشدنی دست یافت. برای همین برای رسیدن به این درک و مفهوم معنوی  هر روز از ماه رمضان دارای دعای به خصوصی است و باید در روز خودش خوانده شود. ما نیز بر آن شدیم   تا در این مقاله دعای روز سی ام ماه رمضان در اختیار مخاطبان و روزه داران عزیز قرار دهیم .

دعای روز سی ام ماه مبارک رمضان

در آخرین روز از ماه مبارک رمضان چنین می طلبیم خدای خویش را :

از خدا درخواست می کنم که روزه‌ای بگیرم که این فرع دینی به اصول متصل باشد. مانند شاخه درختی که میوه دارد،  اگر متصل به اصول باشد به ریشه درخت  این میوه اثر دارد و الا میوه خشک می‌شود.

متن عربی دعای روز سی ام ماه رمضان به همراه ترجمه فارسی

بسم الله الرحمن الرحیم

اللَّهُمَّ اجْعَلْ صِیَامِی فِیهِ بِالشُّکْرِ وَ الْقَبُولِ عَلَی مَا تَرْضَاهُ وَ یَرْضَاهُ الرَّسُولُ، مُحْکَمَةً فُرُوعُهُ بِالْأُصُولِ‏ بِحَقِّ سَیِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِینَ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِین‏

 ای خدا در این روز روزه مرا با جزای خیر و مقبول حضرتت قرار ده که پسند حضرتت و پسند رسولت گردد و فروع آن را بواسطه اصول آن محکم اساس گردان به حق سید ما حضرت محمد (ص) و آل اطهارش و ستایش خدای را که پروردگار عالمیان است.

دعای روز سی‌ام ماه رمضان + شرح دعای آخرین روز رمضان

هم چنین بهتر است بخوانید : 

بهترین فواید روزه داری در ماه رمضان برای بدن انسان چیست؟

نظرات آیت الله مجتهدی تهرانی در شرح دعای سی‌امین روز رمضان

به طورکلی مسائل مربوط به دین دو دسته  هستند؛ اصول دین و فروع دین.

 دراسلام اصول دین را می توان در توحید، نبوت، معاد و اصول مذهب را در امامت و عدل نام گذاری کرد.

اما فروع دین نیز شامل نماز، روزه، حج، زکات، خمس، جهاد، تولی و تبری،  امر به معروف و نهی از منکر می شود.

دعای روز سی‌ام ماه رمضان + شرح دعای آخرین روز رمضان

شرح دعای روز سی ام ماه مبارک رمضان

در دعای آخر رمضان می گوییم اصول آن فرع محکم باشد بدین معنی است که زمانی که من به فروع دین مانند روزه  و نماز مشغول می شوم درهمان لحظه  نیز در اصول دین اهل یقین باشم و به وجود خدا  باور داشته باشم.

طبق گفته های یکی از علمای دین : به حضرت ابوالفضل قسم که ما خدا داریم و چنان چه این عبادت ( روزه) که از فروع دین است به اصول دین وصل  باشد ثمر می دهد.

دعای روز سی‌ام ماه رمضان + شرح دعای آخرین روز رمضان

هم چنین از دست ندهید : 

فضیلت و اهمیت خواندن سوره قدر در ماه رمضان

برای درک بهتر موضوع به مثال زیر توجه کنید؛

میوه زمانی رسیده و قابل خوردن می شود که بر روی شاخه باقی مانده و به ریشه راه دارد ولی اگر شاخه بشکند ، دیگر به ریشه و اصول درخت مربوط نمی شود و میوه از بین می رود. به این صورت اگر روزه و نماز ما هم بر اساس یقین و باور باشد و به خدا اعتقاد داشته باشیم این عمل برای ما ثمره خواهد داشت ولی در صورت نبود آن فایده ای نخواهد داشت.

به همین خاطر از پروردگار منان خواستار آن هستیم که روزه داری مان به اصول دین نیز متصل  باشد و ثمره آن را در زندگی خود دریافت کنیم. هم مانند شاخه درختی که اگر میوه دار است به ریشه متصل باشد، میوه اش حفظ و در غیر این صورت خراب خواهد شد.

بهترین احادیث درباره ماه مبارک رمضان 

بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان

بِحَقِّ سَیِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِینَ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِین‏؛ خدایا به حق سید ما حضرت محمد (ص) و خاندان پاک و طاهرش، و همه حمدها و ستایش ها برای توست.

امیدواریم در ماه مبارک رمضان مورد الطاف و برکات الهی واقع شوید و تاعات و عباداتتان مورد مقبول درگاه حق قرار بگیرد. ان شا الله

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر