کد خبر: ۶۵۴۳۶۰۱
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸

مدیر پایگاه انتقال خون استان یزد از فعالیت پایگاه‌های انتقال خون استان در ماه مبارک رمضان خبرداد.

تقوایی مدیر پایگاه انتقال خون استان یزد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ تعداد پایگاه‌های دراستان را چهار مورد بیان کرد و گفت: پایگاه مرکزی یزد در ˈصفاییه در شیفت صبح از ساعت هفت و پانزده دقیقه تا ۱۳ و پانزده و شیفت عصر از ساعت ۱۷ و چهل و پنج تا ۲۳ و پانزده دقیقه شب و مرکز ثابت خونگیری آزادشهر نیز فقط شیفت صبح از ساعت هشت صبح تا ۱۳ دایر هستند.

وی افزود: پایگاه انتقال خون شهرستان میبد هم فقط در شیفت صبح از ساعت هفت و سی تا ۱۳ و اردکان شیفت صبح هفت و سی تا ۱۳ و ۱۵ دقیقه و شیفت عصر هم به مدت دو ساعت بعد از افطار از ساعت ۲۱ تا ۲۳ اقدام به خونگیری می‌کنند.

ˈتقوایی با بیان اینکه در زمان روزه داری افراد می‌توانند با توجه توانایی خود صبح یا بعد از افطار به اهدای خون اقدام کنند تصریح کرد: قبل از اهدا، شرایط فرد داوطلب از سوی پزشک مستقر در مراکز بررسی می‌شود.

مدیر پایگاه انتقال خون استان یزد دارا بودن حداقل وزن ۵۰ کیلوگرم، نداشتن سابقه رفتار پرخطر، پایین نبودن فشار خون، دارا بودن حداقل ۱۸ سال تمام و حداکثر ۶۰ سال تمام، برخورداری از سلامت کامل و نداشتن ابتلا به کم خونی را از شرایط فردی اهدا کننده خون بیان کرد.

وی با بیان اینکه نیاز به خون و فرآورده‌های خونی مختص زمان خاصی نیست افزود: بیماران نیازمند در تمام ماه‌های سال به خون و به ویژه پلاکت نیاز دارند.

وی از شهروندان خواست در این ماه مبارک همچون ماه‌های قبل در این امر خداپسندانه و معنوی شرکت کنند.

تقوایی با اشاره به اینکه اهدا کنندگان مستمر تا سن ۶۵ سالگی می‌توانند خون بدهند گفت: افراد هنگام اهدای خون کارت ملی خود را به همراه داشته باشند.

تقوایی میزان اهدا کنندگان خون مردان در استان را ۹۷ درصد و بانوان را سه درصد اعلام کرد و از بانوان خواست که در این امر هم حضوری فعال داشته باشند.

وی اضافه کرد: خون اهدایی در اعمال جراحی، تصادفات، زایمان و بسیاری از بیماری‌ها از جمله تالاسمی و هموفیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیر پایگاه انتقال خون استان یزد، نوع آزمایش‌های به عمل آمده از خون‌های اهدایی را هپاتیت ‎، C.، B ایدز و بیماری‌های مقاربتی ذکر کرد.

انتهای پیام/ ا

فعالیت پایگاه‌های انتقال خون یزد در ماه رمضان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر