کد خبر: ۶۵۴۳۶۹۳
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان:

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: دو نوجوان بر اثر مصرف قارچ سمی در روستای دره ساری استان اصفهان مسموم شدند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان،و به نقل از روابط عمومی اورژانس اصفهان، غفور راستین در خصوص جزئیات مسموم شدن این دو نوجوان اظهار داشت: دو نوجوان که از اهالی روستای دره ساری در استان اصفهان بودند، روز گذشته به دنبال مصرف قارچ‌های سمی دچار مسمومیت شدند.

وی بیان داشت: حدود ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه روز چهارشنبه دوم خردادماه جاری، در تماسی با اتاق فرمان فوریت‌های پزشکی اعلام شد که یک پسر ۱۳ ساله و یک دختر ۱۵ ساله از اهالی روستای دره ساری بر اثر مصرف قارچ سمی دچار مسمومیت شدند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: به دنبال این امدادخواهی، یک واحد اورژانس پیش‌بیمارستانی به محل اعزام شدند و بیماران را پس از انجام اقدامات درمانی اولیه به درمانگاه بویین و میاندشت منتقل کردند.

وی گفت: این دو نوجوان از قارچ خودرویی که دایی آن‌ها از کوه‌های منطقه جمع‌آوری کرده بود مصرف کردند و نیم ساعت پس از آن دچار دل درد، تهوع و استفراغ زیاد و ضعف و بی حالی شدند.

راستین اعلام کرد: مسموم شدگان که فقط از قارچ‌های کوچک مصرف کردند و قارچ‌های بزرگ را نخورده بودند، پس از رگ گیری و کنترل علائم حیاتی توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ به درمانگاه میاندشت منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: این دو نوجوان به مدت دو ساعت در درمانگاه تحت نظر و درمان بودند و سپس ترخیص شدند.

انتهای پیام/پ

مسمومیت با قارچ سمی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر