کد خبر: ۶۵۵۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۰
مازندران/

استاندار مازندران اعلام کرد: مازندران در تولید علم در زمینه نانو، تحقیقات و پژوهش‌های خوبی را انجام داده به طوری که تولید هیدروژن از جلبک و تولید خون مصنوعی را در دست اجرا دارد

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛سید علی‌اکبر طاهایی در دیدار با استاندار سلیمانیه عراق بیان داشت: پروژه‌های کمربندی شهر، آب، پارک شهر و ساختمان‌سازی همه نشانگر اراده قوی در مرکز و اعماق سلیمانیه برای توسعه آبادانی و عمران است.
وی همچنین در نشست استانداران مازندران و سلیمانیه بیان داشت: بنده نه تنها از سوی 3.1 میلیون مازندرانی بلکه به نمایندگی 7.5 میلیون جمعیت استان‌های شمالی ایران اعتقاد دارم که مازندران، گیلان و گلستان می‌توانند همکاری‌های خوبی در اجرای پروژه‌های بزرگ بر اساس توانمندی‌هایشان با اقلیم کردستان عراق داشته باشند.
استاندار مازندران تاکید کرد: توسعه مناسبات با کشورهای همسایه یک امر عقلانی است و می‌توانند در توسعه به هم کمک کنند.
طاهایی به ترور دانشمند هسته‌ای ایران اشاره و تصریح کرد: ایران از نظر مرتبه تولید علم به جایی رسد که در دانش هسته‌ای دشمنان نظام دست به شکار دانشمندان ایران زدند، اما نمی‌دانند دانش بومی شده در کشورمان با کشتن چند دانشمند از بین نخواهد رفت.
وی اضافه کرد: مازندران نیز در تولید علم در زمینه نانو و تحقیقات و پژوهش‌های خوبی را انجام داده به طوری که تولید هیدروژن از جلبک و تولید خون مصنوعی را مطرح و در دست دارد.
استاندار مازندران همچنین به تقویت و رشد مناسب مصرف ماهی در سلیمانیه اشاره کرد و افزود: دانش تولید ماهی به ویژه ماهیان خاویاری و قزل آلا در مازندران موجود است و تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران این استان نیز می‌توانند همکاری‌های خوبی در این زمینه با سلیمانیه داشته باشند./س
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر