کد خبر: ۶۵۵۹۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرد؛

حداد عادل گفت: موسسه سمت قطعه درخشانی از فعالیت‌های انقلابی و علمی حجت‌الاسلام احمدی بوده است.

موسسه سمت قطعه درخشان فعالیت‌های انقلابی حجت‌السلام احمدیبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  غلامعلی حدادعادل عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم تشییع حجت‌الاسلام احمد احمدی قدیمی ترین عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در گذشت این عالم بزرگ برای همه دانشگاهیان تکان دهنده و تأسف آور است، مقام معظم رهبری در پیام خود تأسفشان را با صراحت اعلام کردند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد:  از سوی مقام معظم رهبری و به عنوان نماینده ایشان در این مراسم حضور پیدا کردم تا به بازماندگان این عالم فقید تسلیت بگویم.

وی با اشاره به شخصیت حجت‌الاسلام احمد احمدی اظهار کرد: تصویری که از او در ذهن من نقش بسته است چهره مردی با ایمان و پرتلاش است.

حدادعادل ادامه داد: آنچه می‌دانم ارادت او به امام راحل، رهبری و استاد علامه طباطبایی است و اینکه همیشه از ابتدای زندگی خود تا واپسین روزهای زندگی‌اش در تکاپو برای ترویج علم بود.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به استاد علامه طباطبایی گفت: حجت‌الاسلام احمدی عشق وافری به استاد خود طباطبایی داشت و در تفسیر المیزان هم به او کمک کرد.

وی با اشاره به موسسه در راه حق گفت: حجت‌الاسلام احمدی به کمک آیت الله مصباح و خرازی طراحی موسسه در راه حق را برای گسترش مفاهیم اسلامی داشتند و این موسسه به عنوان یکی از نهادهای علم انسانی در حوزه علمیه قم شد.

فعالیت‌های حجت‌السلام احمدی سبب وحدت میان حوزه و دانشگاه بود

حدادعادل با بیان اینکه حجت‌الاسلام احمد احمدی در شورای عالی انقلاب فرهنگی خدمات بسیاری را از خود ارائه داده بود، گفت: فعالیت‌های حجت‌الاسلام احمدی سبب وحدت میان حوزه و دانشگاه شد. احمدی عالمانه کتب فلسفی را تألیف کرد و ترجمه‌های بسیار خوبی از خود به جای گذاشت.

تألیف 2000 کتب در موسسه سمت

عضو شورای اسلامی انقلاب فرهنگی با اشاره به کتاب‌های تألیف شده از سوی موسسه سمت گفت: در زمان حضور حجت‌الاسلام  احمد احمدی در موسسه کتب علوم انسانی و دانشگاهی 2000 کتاب تدوین شده است و این کار موسسه سمت قطعه درخشانی از فعالیت‌های انقلابی و علمی احمدی بوده است.

وی یادآور شد: حجت‌الاسلام احمد احمدی با غیرت انقلابی خود و ارادتی که به مقام معظم رهبری و امام خمینی داشت و با پاکی و صداقت و دوری از هر گونه جاه طلبی با عشق به دولت در تمام عمر خود کارنامه درخشانی بر جای گذاشت که متأسفانه امروز به پایان رسید.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر